“Ще тільки почав жити”: українці оплакують 24-річного Данила, який пожертвував собою заради інших

Без категорії

Україна попрощалася з командиром авіаційної ланки авіаційної ескадрильї майором Данилом Мурашко, пише Politeka.net з посиланнямна 299 бригаду тактичної авіації ім. генерал-лейтенанта Василя Нікіфорова.

Йому було всього 24 роки. Трагедія сталася 27 січня – в той день, під час виконання бойового завдання його Су-25 був підбитий російським винищувачем.

«Побачивши поблизу населений пункт Шабельківка, пілот не зважаючи на малу висоту польоту, до останньої секунди намагався відвести літак від житлових будівель. В зв’язку з цим втратив висоту, не зміг безпечно катапультуватися та загинув смертю Героя», – розповіли колеги Данила про обставини його загибелі.

З 24 лютого Данило Мурашко здійснив 141 бойовий виліт. Знищив близько 70 одиниць броньованої техніки, 600 окупантів, понад 80 автотранспортних засобів, приблизно 30 автоцистерн паливно-мастильних матеріалів.

Неодноразово виходив з-під ударів противника.

За видатні досягнення у боротьбі з ворогом нагороджений орденами Богдана Хмельницького всіх трьох ступенів. Командуванням військової частини представлений до присвоєння звання «Герой України» (посмертно).

Українців приголомшила загибель такого молодого і мужнього воїна.

«Царство небесне. М’яких хмаринок вам Соколе! Низький уклін і щирі співчуття рідним. Мужність не дається на прокат…»,

«Боляче,як же боляче втрачати вас, найкращих синів України. Доземний уклін тобі Воїне. Скорбимо за тобою, синку. Назавжди в серцях наших», «Низький уклін… Герої не вмирають!»,

«Міг би ще жити і жити. Як це болить, кровоточить… за всіх помстимося», «Спочивай з миром, Воїне!», «Ще один герой пішов тримати небо. Біль», «Іменами цих людей треба називати вулиці».