Перші F-16 вже напрявляються в Україну. Росія вже просить про переговори

УКРАЇНА

Україна отримає перші американські винищувачі F-16 від західних партнерів уже за кілька тижнів.

Про це пише британська газета Evening Standard з посиланням на високопоставлене військове джерело. “Перші винищувачі F-16, які будуть поставлені із Заходу, прибудуть в Україну вже зовсім скоро, вже почався процес відправки”, – розповіло воно.

Зазначається, що винищувачі, які мають допомогти українській армії протистояти перевазі РФ у повітрі, мають бути поставлені в червні. Які саме країни передадуть ці літаки – не вказується.

Зазначимо, що полковник запасу ЗСУ та військовий експерт Олег Жданов розповів, що Путіну потрібні переговори, армія довго не витримає війни. РФ провалила мобілізацію, наказ Шойгу про 350 тисяч так і не ввели в дію. Тим часом, Україна нарощує виробництво зброї. Будують свої підземні заводи, країни Заходу збільшують інвестиції у будівництво оборонних підприємств.

F-16 для України: останні новини

Як відомо, до міжнародної авіаційної коаліції входять Бельгія, Данія, Канада, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Сполучене Королівство і Швеція.

Раніше Нідерланди пообіцяли передати Україні 24 винищувачі, Данія – 19, Норвегія не називала точної кількості.

У Повітряних силах Збройних сил України повідомляли, що навчання українських пілотів в інших країнах все ще триває. Учора стало відомо, що деякі з них уже завершують його.

Офіційно про терміни поставок винищувачів та їхню кількість не повідомляють з міркувань безпеки.