Українцям почали повертати гроші за газ: усім, хто має газову плиту чи колонку, дали важливу інструкцію

УКРАЇНА

Українцям розповіли, як повернути переплату за газ у попереднього постачальника за травень 2022 року. Інструкцію опублікувало видання “Газправда”.

“У травні 2022 року майже 9 мільйонів українців несподівано для себе автоматично змінили постачальника газу. Замість 17 приватних регіональних газзбутів, які не зуміли забезпечити населення необхідним ресурсом, паливо почав постачати державний Нафтогаз. А згодом, у червні того ж року, до Нафтогазу з тієї ж причини перейшли ще 1,3 млн домогосподарств, зокрема мешканці Києва, Черкас, Тернополя та інших міст”, – йдеться у публікації.

Багато українців про зміну постачальника дізналися пізно, тож за травень 2022 року люди сплатили старому постачальнику. Автоматично переплат ніхто не повернув, також неможливо було переадресувати гроші від одного постачальника до іншого.

Як повернути гроші

Спочатку пишіть газзбуту, потім – регулятору. Насамперед, потрібно дізнатися адресу вашого попереднього постачальника газу – знайти її можна на сайті компанії. Далі вказуєте свої дані та переходьте до суми переплати. Обов’язково вказуєте свій особовий рахунок із 9 цифр – знайти його можна у платіжках за газ. Далі слід зазначити дані свого карткового рахунку у банку.

Не менш важливим є перелік документів, копії яких необхідно додати до заяви. Крім довідки з банку з реквізитами рахунку, на який потрібно повернути переплату, потрібно надіслати копії ідентифікаційного коду та документа, що засвідчує особу. Всі дані повинні бути на особу споживача, тобто на ім’я якого приходила платіжка.

“Крім того, зазвичай газзбут вимагав ще й фото квитанції про оплату за травень 22 роки. Тож якщо вона у вас ще збереглася, не викидайте!”, – попередили українців.

У заяві до НКРЕКУ просто слід зазначити свої дані. Однак Комісія просить надіслати їй копію документа, що підтверджує отримання постачальником заяви споживача про повернення переплати.

“Тобто першу заяву до газзбуту слід надсилати так званим рекомендованим листом – з повідомленням про вручення від пошти. Копію цього повідомлення і потрібно додати до листа до НКРЕКУ. Ще варіант – особисто принести оригінал заяви до канцелярії газзбуту, де на копії заяви канцелярія ставить штамп , підтверджуючи, що ухвалила звернення”, – йдеться у повідомленні.