Нічне cmраxіття: 296 людей 3аruнуло, 153 nоранених і це ще не кінець. Жахлuвий землетрус стався у Марокко…

СВІТ

Пізно ввечері у п’ятницю, 8 вересня, у районі Атлаських гір поблизу Марракеша у Марокко стався землетрус магнітудою 6,8. МВС країни повідомило про майже 300 загиблих й понад 150 поранених. Також обвалилися деякі будівлі та оборонні стіни старого міста, які входять до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. За даними Національної геологічної служби США (USGS), це був найсильніший землетрус із всіх, що зареєстровані у цій країні.

Я повідомляє видання TVN24.pl, Національний центр наукових і технічних досліджень (CNRST) у Рабаті повідомив, що землетрус стався об 23:11 за місцевим часом. Його магнітуда спершу була оцінена в 7,2 бали, а потім підтверджена на рівні 6,8 бли. Центр підземних поштовхів знаходився на глибині 18,5 кілометрів, тому він був досить неглибоким. Через 19 хвилин стався повторний поштовх.

Згідно з поточними даними, 296 людей загинули у результаті землетрусу в провінціях і муніципалітетах Аль-Хауз, Марракеш, Уарзазат, Азілал, Чічауа і Тарудант, — йдеться в заяві МВС Марокко.

Також зазначається,що 153 людини отримали травми та були госпіталізовані. Втім постраждалих може бути більше.

Як зазначає ВВС, прості будинки у гірських селах поблизу епіцентру могли не пережити землетрус, а через складне розташування ідентифікація жертв може зайняти деякий час.

Експерти Національної геологічної служби США (USGS), яких цитує CNN, заявили, що це був найсильніший землетрус, зареєстрований у цій країні щонайменше за сто років.

Землетруси такої магнітуди в цьому регіоні рідкісні, але не несподівані. З 1900 року в радіусі 500 кілометрів від цього землетрусу не відбувалося жодного землетрусу магнітудою 6 або більше балів, і було зареєстровано лише дев’ять землетрусів магнітудою 5 або більше, – йдеться в повідомленні USGS.

Землетрус у Марокко / USGS
Землетрус у Марокко /USGS
Потужний землетрус у Марокко. Фото: Reuters
Потужний землетрус у Марокко. Фото: Reuters

Люди у паніці залишали будівлі

У старому місті обвалилися деякі будинки, і люди, чекаючи на важку техніку, намагалися своїми руками прибрати завали, — розповів Ід Ваазіз Хассан, житель Марракеша.

Землетрус в Марокко. Жителі Марракеша на вулицях міста. Фото: PAP/EPA/Jalal Morchidi
Землетрус в Марокко. Жителі Марракеша на вулицях міста. Фото: PAP/EPA/Jalal Morchidi

Інший житель міста, Брахім Хіммі, сказав, що бачив карети швидкої допомоги, які виїжджали зі старого міста. Він зазначив, що перелякані люди залишилися на вулиці, якщо станеться ще один землетрус.

Агентство Reuters повідомило, що на одному із кадрів видно великі тріщини в середньовічних стінах міста та обвалені будівлі в одній частині міста. Місцеве телебачення показало фотографії зруйнованого мінарету мечеті.

На відео, опублікованих у соціальних мережах, які Reuters не вдалося перевірити, видно, як люди у паніці тікають із торгових центрів, ресторанів і житлових будинків.

Землетрус в Марокко. Жителі Марракеша на вулицях міста. Фото: PAP/EPA/Jalal Morchidi
Землетрус в Марокко. Жителі Марракеша на вулицях міста. Фото: PAP/EPA/Jalal Morchidi

Землетрус у Марокко: сотні вбитих і поранених

Жителі Марракеша, розташованого неподалік від епіцентру землетрусу, повідомили, що в старому місті, внесеному до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, обвалилися деякі будівлі, повідомляє Reuters.

Земля тряслася близько 20 секунд. Двері відчинилися і зачинилися самі, коли я збіг з другого поверху, – розповів один із очевидців катастрофи.

За даними місцевої влади, у результаті землетрусу загинули щонайменше 296 людей. Більшість постраждалих загинули у важкодоступних гірських районах. Уряд закликав жителів, яким вдалося врятуватися від стихії, підтримати постраждалих, здавши кров.