2 хвилини тому! Термінове рішення влади – українці, видихніть: ПО ВСІЙ КРАЇНІ! Знати всім!

Без категорії

Цього року Росія планує продовжити удари по об’єктах енергетичної системи. Уряд пропонує визначити категорії громадян, яким першим відновлюватимуть електропостачання у разі її пошкодження.

У Міненерго заявляють, що цього опалювального сезону вдаватися до блекаутів не планують, бо сподіваються, що їм вдасться швидко відновлювати можливі пошкодження енергосистеми. Втім, графіки відключень про всяк випадок підготували.

Крім того, у ГУР, і в Повітряних силах неодноразово вказували на підготовку окупантів до обстрілів наших енергетичних об’єктів. А отже, ризик тривалих відключень світла таки лишається.

Як відомо, нещодавно Мінсоцполітики розробило проєкт постанови Кабміну, в якому пропонує визначити шість категорій громадян. Їм надаватимуть пільги у питанні електрозабезпечення. Саме цим особам першими відновлюватимуть електропостачання у разі ймовірних блекаутів.

До вразливих споживачів належать: одержувачі житлових субсидій; особи з інвалідністю І та ІІ групи; особи, які утримують дитячі будинки сімейного типу і які не є одержувачами житлових субсидій; багатодітні та малозабезпечені сім’ї, які не є одержувачами житлових субсидій; прийомні сім’ї, які мають під опікою трьох і більше дітей і не є одержувачами житлових субсидій; побутові споживачі електричної енергії, які знаходяться в житлових приміщеннях, життя та здоров’я яких залежить від безперервної роботи медичного обладнання, яке живиться від електричних мереж.

Серед пільг, передбачені для шести категорій громадян, – заборона відключати їм електроенергію у зв’язку з несплатою / сплатою не в повному обсязі за спожиту електрику.