Зеленський закликав виключити Росію з Радбезу 00Н через вiiйнy проти України

ДУМКИ

Перед виступом на Генасамблеї Організації Об’єднаних Націй президент України Володимир Зеленський закликав виключити Росію із Ради Безпеки ООН. Він наголосив, що вважає несправедливим те, що держава, яка розв’язала агресивну війну проти України, залишається постійним членом РБ ООН і має право вето.

Зеленський назвав “образливим” той факт, що для російських терористів досі знаходиться місце у міжнародному співтоваристві. Про це пише німецьке видання Tagesschau.

За даними видання, заклик виключити Росію з Ради Безпеки ООН Зеленський зробив 19 вересня перед першим після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну особистим виступом на Генасамблеї в Нью-Йорку.

“Президент України Володимир Зеленський розкритикував Організацію Об’єднаних Націй за те, що Росія продовжує перебувати в Раді Безпеки, незважаючи на агресивну війну проти його країни. У міжнародній спільноті “все ще є – прикро, але все ж таки – місце для російських терористів”, – заявив він.

Видання нагадало, що статус постійного члена РБ ООН дає Росії право ветувати  рішення органу. І це право держава-агресор неодноразово використовувала для блокування рішень, пов’язаних з агресією РФ проти України.

Також німецькі журналісти зазначили, що у Нью-Йорку очікується виступ міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова.

“На запитання, чи залишиться він тоді в залі і чи слухатиме (виступ Лаврова. – Ред.), Зеленський відповів: “Я не знаю, на що це буде схоже, правда, не знаю”.

Нагадаємо, напередодні стало відомо, що Зеленський прилетів до Нью-Йорка у супроводі першої леді Олени Зеленської. Одразу після приземлення у міжнародному аеропорту Нью-Йорка, глава держави вирушив до воїнів ЗСУ, які отримали поранення на фронті та проходять лікування у клініці Стейтен-Айленда.

Виступ Зеленського на Генасамблеї ООН очікується 19 вересня близько 18.00 за центральноєвропейським літнім часом. Глава держави говоритиме про необхідність посилення допомоги Україні у захисті від агресії РФ, а також про українську формулу миру та створення трибуналу для військових злочинців із Росії.