Зараз у столиці історичний момент! Макрон запевнив у повній європейській підтримці. Відомі перші деталі

ПОЛІТИКА

Президент Франції Еммануель Макрон повідомив, що під час візиту лідери двох країн спочатку зустрінуться з президентом Зеленським та відвідають Ірпінь. Про це він сказав у коментарі BFMTV після того, як потяг прибув до Києва. “Ми зустрінемося з президентом Володимиром Зеленським, поїдемо на місце бойових дій і проведемо планові зустрічі. Місто Ерпін”, – сказав Макрон.

Він також додав, що хоче запевнити українців у європейській підтримці та солідарності. Делегацію також супроводжувала міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна. «Ця поїздка дуже важлива для України, Європи та глобальної стабільності», – сказала вона у своєму коментарі. Як відомо, вранці 16 червня з’явилися перші фотографії лідерів Франції, Німеччини та Італії у спеціальному поїзді до Києва – Макрона, канцлера Німеччини Олафа Шульца та канцлера Маріо Драгі. Сфотографуйтеся з автомобілем.

Донедавна була невизначеність щодо візиту лідера. Увечері 15 червня західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомили, що Макрон, Шольц і Драгі все ж планують разом поїхати до Києва у четвер, щоб висловити свою підтримку Україні та обговорити її заявку на вступ до Європейського Союзу. Тим часом президент Румунії Клаус Йоханнес також прибув до Києва для зустрічі з лідерами Франції, Німеччини та Італії.

Про це повідомляє німецьке видання Bild. За даними видання, президент Франції Еммануель Макрон запропонував приєднатися до тріо Йоханнеса. «Протягом кількох тижнів до поїздки трьох людей стало зрозуміло, що було б гарною ідеєю використовувати східних європейців як символ європейської єдності», — йдеться у виданні.