Я дав команду, завтра розпочинаємо: Влада приступає до позбавлення громадянства ексчиновників часів Януковича – ЗМІ

ПОЛІТИКА

Президент України продовжує діяльність у рамках боротьки з внутрішнім ворогом. Відтак, він позбавив українського громадянства колишніх депутатів через наявність російських паспортів.

Про це ЗМІ повідомили джерела у правоохоронних органах. Зауважимо, що в Україні відбувається “чистка” посадовців.

Кого позбавили громадянства

За інформацією FREEDOM, громадянство України втратили:

  • Дмитро Табачник – колишній міністр освіти та науки;
  • Віталій Захарченко – колишній міністр внутрішніх справ;
  • Андрій Клюєв – колишній глава адміністрації президента;
  • Олександр Якименко – колишній голова Служби безпеки України;
  • Олександр Клименко – ексміністр доходів та зборів.

Ба більше, у списку присутні також депутат Одеської міськради від ОПЗЖ Віктор Баранський, депутат Харківської облради від ОПЗЖ Микита Шенцев, окупант та колаборант Олександр Горбильов, а також Богдан Клюєв та Віталій Слаба.

Активіст Сергій Стерненко вже опублікував документ, про який, ймовірно, говорив Зеленський. Там зазначено, що російське громадянство виявили в Олександра Клименка, Віталія Захарченка, Дмитра Захарченка та інших.

Неприємні новини для власників російського громадянства

Зеленський у зверненні розповів, що це – черговий крок для захисту та очищення нашої держави від тих, хто на боці агресора. Відтак, глава держави підписав нові документи для захисту держави. Це може стосуватись осіб, які мають російське громадянство.

Глава держави розповів, що є подання від Служби безпеки щодо осіб, у яких зафіксована наявність російського громадянства. Зеленський анонсував, що завтра зроблять ще один юридичний крок на виконання санкцій РНБО.

“Ми працюємо для того, щоб синхронізувати наші санкційні рішення з юрисдикціями партнерів”, – розповів Зеленський.

“Чистка” українських посадовців: головне

  • 1 лютого 2023 року розпочались обшуки в різних владних установах країни. Силовики прийшли з обшуками до виконувачки обов’язків начальника податкової служби Києва Оксани Датій. У неї знайшли “список бажань”, в якому вона мріяла про соболину шубку, заробити 1 мільйон доларів та поїздку до Лондона.
  • Також з обшуками завітали до ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, депутата Вадима Столара та бізнесмена Ігоря Коломойського.
  • Шевченківський районний суд Києва заарештував колишнього директора департаменту державних закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького. Його підозрюють у корупції.
  • В ДБР заявляють, що така “чистка” – це лише початок, а корупція є не менш небезпечним ворогом, ніж Росія.