Я благала їх на кօлíнах! Мօлօдшօму брату “Да Вíнчí”, 4 рази вручали пօвíстку, незважаючи на íнвалíднíсть – бабуся

ВІЙНА

Водночас, бабуся Дмитра Коцюбайла критикує ухилянтів, які є придатними до військової служби, але ховаються від мобілізації.

Молодшому братові загиблого Героя України Дмитра Коцюбайла “Да Вінчі” чотири рази намагалися вручити повістку, незважаючи на те, що хлопець з інвалідністю.

Про це розповіла бабуся “Да Вінчі” пані Іванна Винник в інтерв’ю “Громадському”.

“Його чотири рази військкомат стримував (затримував. – Ред.). Повістку хотіли дати. Я казала: ще хай раз вони (працівники ТЦК. – Ред.) біля мене стануть, я візьму коштур (палицю для ходьби. – Ред.) і їм вікна повибиваю. Ну невже ви не розумієте, що дитина з інвалідністю”, – каже пані Іванна.

За її словами, мати хлопця Оксана Коцюбайло, була змушена телефонувати до військкомату і пояснювати ситуацію.

“Він боїться. Вони вилізли такі, вибачте на слові, бугаї – і до нього. Він впав на диван, я аж була змушена давати нашатирний спирт”, – обурюється бабуся.

Бабуся Дмитра Коцюбайла / © Громадське
Бабуся Дмитра Коцюбайла / Фото: Громадське

Зауважимо, що незважаючи на стан здоров’я, брат Дмитра Коцюбайла все одно не підлягає мобілізації, оскільки від мобілізації звільнено осіб, чиї родичі загинули чи зникли під час війни. У законі зазначено, що до близьких родичів належать чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, бабуся, рідні брат (сестра) військовослужбовців.

“А хто його туди посилав”

Водночас, пані Іванна критикує ухилянтів, які є придатними до військової служби, але ховаються від виконання свого обов’язку – захисту Батьківщини. Вона нагадує, що її онук Дмитро добровільно пішов на фронт у 18-річному віці. Жінка обурюється, що не раз чула від знайомих болючу фразу “а хто його туди посилав”.

“Ще побачите: поприїжджають (після перемоги. – Ред.) ті, що повтікали за кордон, одягуть вишиванки і будуть на першому місці стояти. Не тікайте, не ховайтеся. Ви ж хочете України. Всім шкода своєї дитини. А моєї не шкода, що він 9 років на війні був у такому пеклі і загинув”, – плаче бабуся.

Сам Дмитро Коцюбайло – родом із села Задністрянське на Івано-Франківщині. У нього залишилося четверо сестер та брат.