Ну ось і все! Українці проголосували в Дії щодо 8 березня: які результати і що тепер буде

ДУМКИ

У застосунку Дія завершилося опитування про 8 березня. У ньому українці голосували, чи варто залишити цей день вихідним чи зробити робочим.

Зазначають, що голосування за вихідний 8 березня стало наймасовішим. У ньому взяли участь понад 2,1 мільйона українців.

Як проголосували українці

Понад 1,3 мільйона опитуваних хочуть залишити 8 березня вихідним. Натомість близько 703 тисячі українців вважають, що варто зробити цей день робочим. Ще 110 тисяч людей не визначилися

У Дії додають, що ці результати врахують у парламенті, коли ухвалюватимуть законопроєкт.

Варто додати, що традиції масштабного святкування 8 березня підтримують переважно у країнах, на які мав вплив СРСР або Китай. За межами пострадянських країн лише близько десяти країн визнають цей день офіційним вихідним: Алжир, Бразилія, Буркіна-Фасо, Камерун, Китай, Куба, Італія, Ізраїль, Лаос, Монголія, В’єтнам і Замбія.

Чому жіночий день хочуть перенести на 25 лютого

  • Ініціатори законопроєкту вважають більш доцільним відзначати День української жінки в дату народження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, тобто 25 лютого.
  • Стверджували, що так званий “Міжнародний жіночий день”, 8 березня, був встановлений окупаційним московським режимом для популяризації власного погляду на роль і місце жінок. Його впровадили за ініціативи Клари Цеткін у 1921 році, з прив’язанням до початку Лютневої революції в Росії 1917 року.
  • Однак слід зазначити, що день боротьби за права жінок – це міжнародне свято, яке ООН визнала ще в 1977 році. Організація щороку обирає нову тему для святкування. Наприклад, у США немає конкретної дати, але є цілий місяць прав жінок – тисячі людей виходять на вулиці в березні, щоб продемонструвати свою солідарність.