Захмарна інфляція змусила росіян брати кредити, щоб “дожити до зарплати”. Починають критикувати владу

СВІТ

Захмарна інфляція змушує все більше росіян брати дорогі короткострокові кредити, щоб дожити до кінця місяця та отримання зарплати, повідомляє Intellinews.

У травні цього року росіяни брали більше споживчих кредитів для покриття своїх повсякденних видатків, ніж під час коронакризи. Короткострокові кредити ” на невідкладні мети ” покриття місячного дефіциту становили 10% всіх роздрібних кредитів, узятих у травні, проти 6% у тому місяці роком раніше, повідомляє Центральний банк Росії (ЦБ РФ). Кількість заявок на ці кредити також зросла у квітні – травні та на 2,5% у річному обчисленні, повідомляє “Комерсант”. Крім того, середній розмір кредиту також збільшився.

Експерти вважають: це пов’язано з тим, що банки скоротили кількість кредитів, що видаються ними, і вводять більш суворі критерії оцінки, щоб стримати зростання прострочених кредитів (NPL) у міру того, як Росія наближається до рецесії через введені екстремальні санкції Заходу після вторгнення Росії в Україну у лютому. “У травні 2022 року було видано 2,38 млн. кредитів до зарплати до 30 000 рублів (563 долари США) на термін до 30 днів на загальну суму 21,59 млрд. рублів. Це найвищий обсяг з грудня минулого року і на 16% вище , ніж роком раніше.

За даними ЦБ, за січень – березень загалом по Росії видано мікропозик на 175 млрд рублів”, – йдеться в повідомленні Національного бюро кредитних історій. Стрімке зростання інфляції провокує проблему, яка з’їдає прибутки швидше, ніж компанії можуть підвищувати заробітну плату. Інфляція в РФ вже перебуває на багаторічному максимумі 17,8%. Тиск навряд чи послабшає найближчим часом, зазначають експерти. Незважаючи на всі заходи, інфляція в Росії залишається двозначною, що непропорційно сильно вдаряє по найбідніших верствах населення. Цілих 75% росіян передбачають проблеми при виконанні зобов’язань щодо оплати боргу, зазначають російські соціологи.