“Україна йде до перемоги, про яку мріяли всі наші покоління”: Зеленський виступив у Раді зі щорічним посланням. Відео

УКРАЇНА

Президент України Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді зі щорічним зверненням. Він заявив, що Україна стала одним з лідерів вільного світу.

Нині, за словами глави держави, наша держава йде до перемоги, про яку мріяли всі покоління українців. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк.

28 грудня парламент зібрався на останнє засідання у 2022 році. Депутати заслухали послання президента України до Верховної Ради. У ньому глава держави говорив про ситуацію у внутрішній і зовнішній політиці, про те, з чим Україна підійшла до завершення одного з найскладніших і найтрагічніших років у своїй новітній історії.

Окрім нардепів, на засіданні були присутні головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, Кабінет міністрів у повному складі, іноземні дипломати, українські воїни та члени родин наших захисників, що загинули в боях за Україну.

Виступ президента, пише Железняк, розпочався з півторагодинною затримкою – через повітряну тривогу, яка була оголошена через загрозу ракетного удару Росії.

У своєму виступі Зеленський заявив, що Україна стала одним з лідерів вільного Світу. Він підкреслив: дружбою з українцями багато хто у цивілізованому світі пишається.

Глава держави також наголосив, що Україна та український народ допомогли Заходу “віднайти себе знову” і відчути, наскільки цивілізовані західні країни перевершують Росію з її “другою армією світу”. Зеленський констатував: українці допомогли Заходу позбутися страху перед РФ – і саме Україна об’єднала Євросоюз, який сьогодні міцний як ніколи.

Зеленський також розповів, що після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого він взяв особисту участь у 850 дипломатичних заходів по всьому світу.

Торкнувся глава держави також питання вітчизняної оборонної промисловості. Він запевнив, що український військово-промисловий комплекс буде одним з найпрогресивніших.

Наразі одним з ключових завдань для України також, зауважив Зеленський, є отримання нових гарантій безпеки. І Україні, і світові конче необхідна реформа існуючих міжнародних організацій, що мають гарантувати мир: російське вторгнення в Україну яскраво продемонструвало, що вони у нинішньому вигляді неспроможні це зробити.

Також президент наголосив, що для українців наразі дуже важливо зберегти єдність. Адже просто зараз Україна йде до перемоги, про яку мріяли всі наші покоління. Все, чого не вдавалося досягти раніше – тепер буде досягнуто.

Зеленський вважає, що наразі українці досягли головного: загальнонаціональної єдності, власної функціонуючої держави та підтримки світу.

Що стосується енергетики, яку Росія з усіх сил намагається знищити – за словами Зеленського, Україна у майбутньому досягне лідерства у розвитку “зеленої енергетики”, належну увагу буде приділено також розвиткові власної атомної генерації.

І хай там що, зауважив Зеленський, але цю складну зиму Україна переживе – і жодні іранські дрони-камікадзе Росії не допоможуть зламати українців.

Президент торкнувся важливого питання – забезпечення українців зв’язком та інтернетом. За його словами, вже найближчим часом кількість терміналів Starlink в Україні сягне 30 тисяч. Водночас держава працює над реалізацією амбітних планів щодо тотальної цифровізації всіх державних послуг.

У планах на найближче майбутнє – розвиток відносин з країнами Африки заради продовольчої безпеки. Вже зараз до ініційованої Україною програми Grain from Ukraine долучилися 30 країн-донорів. Вони оплатять частину експортного зерна для тих африканських країн, які потерпають від голоду.

Упродовж 2022 року на потреби оборони було спрямовано понад 1,2 трильйона гривень. І це гроші, зібрані за рахунок внутрішніх податків та мита. Міжнародна ж допомога, за словами Зеленського, йде на гуманітарні цілі.

Він зауважив, що реформування потребує наявна податкова система, адже вона не влаштовує ані тих, хто сплачує податки, ані тих, хто їх збирає. Тож треба шукати консенсус для покращення податкової системи. Президент подякував тим, хто сплачує податки зараз, допомагаючи Україні вистояти у часи війни.

Ще одним важливим напрямком діяльності України є зусилля зі створення міжнародного трибуналу, що судитиме окупантів за воєнні злочини. Зеленський особливо подякував Нідерландам за лідерство у цьому питанні.

Ключовою метою України та українського народу залишається відновлення територіальної цілісності держави та звільнення усіх українців, які нині перебувають у ворожому полоні. З початку війни вдалося звільнити з полону 1456 наших співвітчизників.

Після звільнення України гостро постане питання її відбудови. Це стане найбільшим економічним проєктом Європи. Зеленський зауважив, що “перебудови” потребує вся територія нашої держави. Точно так само, зазначив президент, ми будемо відновлювати “нормальність життя” на звільненому Донбасі та в Криму.

Пріоритет у долученні до масштабного проєкту з повоєнної відбудови України надаватиметься компаніям, які пішли з Росії після початку її повномасштабного вторгнення і залишалися пліч-о-пліч з українцями під час війни. Також Зеленський закликав законодавців розробити законодавчу рамку для стимулювання бізнесу заходити в Україну зараз.

Також президент заявив, що Україна повертатиме своїх громадян, що змушені були виїхати за кордон через війну.

“Мільйони наших людей за кордоном не мають стати біженцями. Ми маємо повернути їх до дому”, – зауважив Зеленський.

Окрім того, як один із пріоритетів він відзначив створення сучасної ветеранської політики та реабілітації.

Як зауважив Железняк, у виступі Зеленський дозволив собі декілька жартів.

“Із доброго тролінгу наступні фрази: “У Чорному морі поменшало флагманів, а один сумнозвісний міст все більше працює на “виїзд”… якщо працює”; “Не існує в світі такого золота для хрестів, які б могли перекрити моральну іржу від зв’язків з державою-терористом”, – розповів Железняк.

Після виступу відбулося нагородження військових.

За словами Железняка, виступ Зеленського тривав 52 хвилини. Він підрахував, що присутні у сесійній залі зривалися на оплески словам президента 41 раз – без урахування процедури нагородження українських героїв.

Водночас народний депутат Олексій Гончаренко опублікував відео із сесійної зали.