0сь i все! Офшорu українськuх оліrархів будуть К0НФlСКУВАТИ для nоrашення держборrу Українu

ДУМКИ

До так званого індексу Робін Гуда, який складають експерти видання Bloomberg, потрапив один український олігарх Рінат Ахметов. Стану українця вистачило б на 36 днів, щоб забезпечити функціонування держави Україна.

Загалом експерти Bloomberg досліджували багатих людей із 49 країн із різними політичними режимами. Вони порівняли чистий прибуток олігархів на кінець грудня 2017 р. із щоденною вартістю управління державою. З’ясувалося, що найдорожчими державами є Китай, Японія та Польща.

При цьому найбагатша людина у світі – засновник Amazon Джефф Безос зміг би покривати держвитрати США протягом п’яти днів. Найбагатший, за даними Bloomberg, росіянин – основний власник “Сєвєрсталі” Олексій Мордашов – зміг би забезпечувати роботу російського уряду протягом 14 днів. Найдовше спонсорувати країну міг би норвезький мільярдер Джон Фредріксен, який зараз мешкає на Кіпрі, — 441 день. У свою чергу, радник міністра з питань тимчасово окупованих територій України Олеся Цибулько закликала чиновників створити в країні рівні для всіх умови ведення бізнесу.

«Це радше гуморний рейтинг. Питання в тому: чи ми багато витрачаємо, чи Рінат Ахметов такий бідний. Із цим треба щось вирішувати… Якщо ми хочемо забрати підприємства у олігархів, тоді постає питання: що робити з цими підприємствами?

Адже вони сплачують податки до бюджету України, ми можемо втратити бюджет. В Україні потрібно змінювати правила та робити їх однаковими для всіх, щоби бізнес конкурував чесно. Не можна, щоб олігарх конкурував за рахунок тіньових схем та привілеїв», – сказала Цибулько.

Крім того, політик Володимир Литвин закликав владу сплатити зовнішні борги України за рахунок конфіскації виведених в офшори коштів українських олігархів.

«За різними даними, за останні роки з України вивели в офшори 200 млрд дол. виведено з України. Натомість нам мають списати ту заборгованість, яку має держава Україна», — запропонував Литвин.

При цьому економіст Олександр Охріменко назвав пропозицію Литвина “дурістю”.

“У нас справді є гроші олігархів за кордоном. Але звертаю вашу увагу, що сьогодні зовнішні борги нашого бізнесу близько $150 млрд. А це заводи і фабрики — це те, що тримає на плаву економіку. Припиніть говорити дурість про те, що олігархи вкрали гроші в офшори. Вони схематично вивели гроші до офшорів, а потім завели їх сюди. 2010 року в Україну прийшло 12 млрд дол., були офшори. У 2017 році прийшло 1,8 млрд дол. Припиніть війну, і 200 млрд повернеться в Україну», — пояснив Охріменко.

Він також закликав владу не чіпати олігархів, оскільки «від їхнього благополуччя залежить успіх країни та кожного українця».

Економіка України тримається на олігархах. Якщо добре олігархам, то добре всім українцям. Щойно виникають проблеми у олігархів — проблеми у всіх. Не забувайте, що до майдану ситуація була нормальною. Почався майдан, розпочалася війна олігархів, і вже четвертий рік падають зарплати, ціни зростають, економіка не може піднятися. З 2000 по 2007 рік у нас були найсприятливіші часи.

Олігархи розсілися, поділили, економіка зростала, було диво. Що краще олігархам, то краще українцям — це непопулярне гасло, але саме його підтверджує життя. Закінчиться війна олігархів, розпочнеться економічне зростання. Тоді всі житимуть, як олігархи», – сказав Охріменко.

Водночас, політтехнолог Дмитро Фіщенко пояснив, що олігархи вкладають частину прибутку не у виробництво, а в чиновників.

«Треба розуміти, чим відрізняється бізнесмен від олігарха. Бізнесмен та підприємець отримує багатство завдяки якійсь стратегії, випуску якогось товару чи фінансовим операціям. Олігарх використовує ще один інструмент – владу. Частину коштів він інвестує не у виробництво, не у фінансовий сектор, не в сільське господарство, він інвестує у владу.

Більшість прибутку виходить саме з допомогою експлуатації влади у різних її видах — доступність до бюджету, держзамовлень, створення спеціальних умов. Добре, коли в країні багато багатих людей, які можуть утримувати країну та свою сім’ю… Погано те, що вони використовують владу як спосіб заробляти гроші», — додав Фіщенко.

Як повідомлялося, за підрахунками експертів видання Bloomberg український олігарх Рінат Ахметов (власник керуючої компанії СКМ) піднявся з 439-го на 393-е місце в рейтингу Bloomberg топ-500 найбагатших людей світу. За даними видання, статки олігарха збільшилися з 4,38 мільярда доларів до 4,98 мільярда доларів. Ахметов є найбагатшою людиною України та єдиним українцем у цьому рейтингу.