ЗСУ в Соледарі? Радісна новина – валять пачками: пастка для ворога. Прорив на 3 кілометри? Нарешті!

Без категорії

В Соледарі Донецької області тривають бої, незважаючи на заяви пропагандистів РФ про те, що окупанти нібито захопили місто.

Більше того, українські військові активно відпрацьовують по ворожих цілях, знищуючи окупантів десятками.

Про це розповів офіцер 1-ї окремої бригади спецпризначення імені Івана Богуна Збройних сил України Тарас Березовець в ефірі Сurrenttime.

“Мені це відомо точно, тому що я два дні тому перебував біля міста Соледар, якщо бути точним, на відстані приблизно 2,5 кілометра, і на власні очі спостерігав з висоти те, що відбувається. Ми були там з десантниками і дивилися за ситуацією. Місто активно відпрацьовує авіація і артилерія ЗСУ”, повідомив він.

За його словами, в Соледарі ні на хвилину не замовкає артилерія ЗСУ.

“Все, що можливо – ствольна, активна, – працює. Причому потрапили кудись, мабуть, по складу ПММ в той момент, коли ми там знаходилися, оскільки піднявся густий чорний дим. І в місті чітко чути стрілкотня. За рахунок того, що було дуже близько, дуже чітко було чутно стрілянину і зі стрілецьких [засобів ураження], і з великокаліберних кулеметів. Ми можемо точно сказати про те, що в самому Соледарі бої тривають, як мінімум на його околицях”, – уточнив він.

Український офіцер також підтвердив припущення про те, що ЗСУ заманили окупантів у пастку в Соледарі.

“Про це говорили військові і наше командування. Це правда. Місто охоплювали в кліщі, наскільки зараз ми знаємо, Російська десантура, а в саме місто заходила “ПВК Вагнера”. При цьому основна професійна частина “ПВК Вагнера” вже відійшла, і в місті залишилися зеки, які підготовлені істотно нижче”, – додав Березовець.

Цю інформацію підтверджують й інші українські військові, які на даний момент виконують бойові задачі на даному напрямку. Зокрема військовослужбовець ЗСУ Роберт Бровді заявив, що ПВК «Вагнер» зазнає колосальних втрат у Соледарі, куди змогла прорватися минулого тижня.

Ситуація в конгломерації Соледар – Бахмут, яка вважається “найгарячішою” ділянкою фронту, відносно стабілізувалася. Окупанти продовжують штурми, незважаючи на тяжкі втрати. Успіхів не мають.

Бровді зазначив, що у Соледарі групи з 9 штурмовиків ПВК «Вагнер» продовжують спроби просочитися через оборону ЗСУ. Виходить погано.

«Соледар зрубаний, там сховатись практично ніде, тому мало застосовується їхня бронетехніка, вона практично вся знищується… Живуть вони недовго», – поділився відомостями Бровді.

Він уточнив, що там у тісному зв’язку працює українська артилерія, міномети та аеророзвідка. Вони дуже ефективно «косять» супротивника. Фактично соледарська “перемога” стала для ворога пірровою.

В свою чергу у Бахмуті також не припиняються бої. Росіяни намагаються прорватися до міста, але успіхів також не мають.

«Продовжуються штурми і на Червону гору, і на Кліщеївку. Кліщівку там артилерія практично обнулила. Намагаються полізти, але там підрозділи тримають оборону. Арта, міномети здійснюють підтримку. БПЛА, аеророзвідка – коригування. Все працює у тандемі. Не хвилюйтеся. Все, що треба, робиться», – повідомив Бровді.

Окрім цього воїн ЗСУ натякнув, що десь протягом тижня на українців чекають хороші новини з цієї ділянки фронту. Тож будь-які заяви зі сторони РФ не можна розглядати всерйоз. Будь-яке просування окупаційних військ в кінцевому результаті обертається величезними втратами та оточенням, що де-факто стає великою поразкою РФ.

FacebookTwitterEmailПоширити