?‍♂️ Зелений рекет: як влада і її депутати кошмарять вдалий бізнес

УКРАЇНА

Пам’ятаєте відео із модульним захисним укриттям в Х-парку, яким хвалився скандальний голова Деснянської РДА Ратніков? Хоча об’єкт будувався коштом власника парку Юрія Зозулі.  Так от, є дві новини:

Перша – Ратнікова звільнили. Не за піар на чужому, а за неналежне виконання обов’язків. Друга – чиновники від культури і їхні куратори хочуть «віджати» Х-парк, і до цього активно залучили кишенькових активістів, медіа та ДБР. 

На сайті бюро вже з’явилося повідомлення: «суд арештував понад 80 незаконно збудованих об’єктів нерухомості на острові «Муромець» в Деснянському районі столиці». Власника парку на суд чомусь не запросили. 

Все подається під солодким соусом боротьби з корупцією – ось публікація екоактивістки і депутатки-слуги Аннабелли Моріної про «викривальні» рейди заступника директора департаменту культури КМДА Геннадія Яворовського, зокрема і про Х-парк.У першому ж абзаці – глибокий реверанс правдорубу: «В історії КМДА це перший випадок, коли діючий чиновник викриває корупційну систему». 

Та корупціонерами натомість виявилася нова команда департаменту культури. З початком повномасштабного вторгнення і вона, і сам Яворовський, і решта керівництва департаменту культури – втекли з країни, як щурі. Та ще й – вишенька на торті – виписали собі закордоном премію в 1,9 млн грн!  Сам Яворовський вперше на робочому місці з’явився аж 12 квітня. Тепер ця дружна «команда біженців» мститися людям, які у найважчий для Києва час рятували кинуті ними напризволяще цінності.

Отже, коли особи боротьбістів стали зрозумілими – повернемося до Х-парку. Вперше арешт на все майно Х-парку наклали ще за януковича, 2013. Інвесторам поставили вимогу – 1,5 млн доларів відкату або 50% бізнесу і смотрящій від «Сім’ї». Парк не був втрачений лише тому, що вчасно сталася Революція Гідності. 

Друга спроба – за повернення порядків януковича і його поплічників у владу в 2021. Тепер парк налічує 56 локацій, де культивуються 190 видів спорту та фізичної активності, щорічно проводяться близько 30 регіональних та міжнородних змагань. Окремо – Інноваційний реабілітаційний центр «4.5.0.» для поранених військових. Київський Вейкпарк увійшов у десятку найкращих світових вейкпарків. Ласий шматок! 

А якщо врахувати, що його засновник ще здавна знайомий з чинним мером Києва, якого ОП хоче скинути, аж свербить… Влада вирішила одним ударом убити двох зайців – і з Кличком поквитатися, і парк віджати. 

Як це зробити? Та запросто. Барінова з Яворовським влаштовують свавілля – таємний аудит, без участі всіх сторін та без ознайомлення Юрія Зозулі із висновками. Спочатку – пропонує Зозулі «подати» 600 тис грн на розвиток культури – в обмін на те, що вона не дасть ходу своєму «акту».  Потім – підключається важка артилерія ДБР  (не забуваємо куратора цієї структури, почесного юриста януковича – Татарова). Маски-шоу з обшуками і перевірками влаштовує – тадааам! – наш улюблений депутат-втікач корупціонер Трубіцин. 

Юрій Зозуля припускає – його дітище, в яке держава, а особливо ця влада не вклали ані копійки – хочуть передати у розпорядження АРМА, яке продасть Х-парк потрібним людям. Або ж – замовник афери дізнавшись, що інвестор після всіх нападів ДБР хоче перенести всю структуру закордон – розпорядився арештувати майно, щоб зберегти його для себе. 

?Схоже, Х-парк таки магічне місце. Щойно його вирішив загарбати янукович – йому довелося втікати від Революції Гідності. Маємо ще одного втікача-рейдера Трубіцина, який поклав на нього око у 2021. Хто втікатиме наступним? Події починають розгортатися.