Зеленський привітав українців з Днем вишиванки і нагадав про деnoрmацію кримських татар

ДУМКИ

Президент Володимир Зеленський 18 травня привітав українців з Днем вишиванки.

Глава держави Володимир Зеленський привітав українців з Днем вишиванки і нагадав про депортацію кримськотатарського народу.

Про це він написав у своєму Telegram.

“Цього року – два сенси, об’єднані однією датою, 18 травня. 79 років тому у цей день радянська влада почала депортацію кримськотатарського народу. Народу, який хотіли стерти, позбавити дому, позбавити права на життя. Але народ зберігся. І житиме вільно!” – наголосив президент.

Зеленський показав вишиванку, у якій зустрічає цей день сьогодні. Вона прикрашена орнаментами, які символізують єдність українського і кримськотатарського народів — “символи нашої сили і нашого прагнення жити у своєму домі”.

“Хай цьогорічний День вишиванки в Україні стане нагадуванням про те, через що довелось пройти нашим людям та якою міцною є наша культура. Вічна пам’ять усім нашим людям, чиї життя були забрані тоталітарними режимами! Шануємо наші народи, їхню силу та культуру!” – написав Зеленський.

Нагадаємо, свято Дня вишиванки було запроваджено в Україні 2006 року. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Дівчина запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. Дата завжди припадає на третій четвер травня. 2023 року це 18 травня.