“Запаси майже скінчилися”: в Україні очікується зліт цін на один з основних овочів

ВІЙНА

Наразі існує глобальний дефіцит цибулі, бо деякі країни запровадили експортні обмеження для захисту локальних ринків.

В Україні прогнозують зліт цін на цибулю. Зазначається, що вартість буде підвищуватися аж до середини травня.

Про це розповіла директорка з розвитку Української плодоовочевої асоціації Катерина Звєрєва в коментарі OBOZREVATEL.

За її словами, ціни на цибулю “б’ють усі рекорди”.

“Запаси цибулі у сховищах українських фермерів вже майже закінчилися. Через це тенденція здорожчання цибулі на українському ринку збережеться протягом березня-квітня”, – розповідає вона.

Експертка додає, що більшість українських фермерів, які вирощують цибулю, не мають професійного обладнання для її зберігання.

“Ті, хто має професійні сховища, можуть реалізовувати продукт і зараз, навесні, коли ціни вищі. Але цього року через війну, обстріли Росією стратегічної інфраструктури, енерго- та агрооб’єктів значно збільшилися і виробничі витрати українських фермерів. Через перебої з електроенергією урожай на зберіганні у сховищах почав псуватися швидше”, – підкреслила Звєрєва.

Також відомо, що через перебої з електроенергією урожай на зберіганні у сховищах почав псуватися швидше. До того ж наразі існує глобальний дефіцит цибулі, бо деякі країни запровадили експортні обмеження для захисту локальних ринків.

Раніше стало відомо, що в Україні за рік на 20,2% здорожчали товари та послуги з охорони здоров’я. Зросла як вартість препаратів, так і амбулаторних послуг.