Залужний – геній! Гаряча фаза почалась – одразу кілька напрямків: наказ військам. Чекала вся Україна

Без категорії

На фронті розпочався активних рух і гаряча фаза українського наступу. 

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан в інтерв’ю Наталі Влащенко.

“На цей момент йдуть бойові дії у Великій Новосілці, під Вугледаром, у районі Мар’їнки, Авдіївки. З Авдіївки наші хлопці добре тиснуть росіян, по флангах зараз дуже добре пішли, там досить потужний рух, зняли перший рубіж оборони. Те ж саме сталося у районі Великої Новосілки. Я думаю, найближчим часом десь у районі Горлівки, Донецька, Мар’їнки відбуватимуться наші наступальні дії. Включилася гаряча фаза, наступ, той, про який ми говорили”, — заявив експерт.

За словами військового експерта, гаряча фаза розпочалася по всій лінії фронту, але основний напрямок зараз — у районі Донецька, плюс-мінус 50 кілометрів — від Великої Новосілки, Вугледар, Мар’їнка, Авдіївка, Горлівка.

“От ця лінія фронту зараз починає підгоряти у росіян. Ну а далі подивимося, як розвиватимуться події. І, в принципі, найближчого тижня визначаться основний напрямок, пара, можливо, другорядних, ну а далі вже геній Залужного — у ньому ми не маємо сумніву, це вже військовий Професіонал з великої літери. Він розбереться, як правильно побудувати маневри і як правильно використовувати резерви”, – наголосив Роман Світан.

Водночас на думку військового експерта, полковника запасу Сергія Грабського, яку він висловив в інтерв’ю українським ЗМІ, літня кампанія, як правило, передбачає широкомасштабні бойові дії. Сьогодні ми знаходимося в очікуванні того, що відбуватиметься далі. Зокрема, в ракурсі наступальних дій ЗСУ. Прив’язуватись тут слід не до певної дати, а до реальної ситуації з можливістю наших Збройних Сил проводити відповідні операції.

Тому ніхто не скаже, коли саме почнеться активна фаза у широкому сенсі слова. Як такі бойові дії не припинялися ні на день із 24 лютого 2022-го. Останнім часом ми бачили активізацію ракетних ударів, використання авіації та дронів. Але активна фаза у традиційному сенсі – це коли у бій ідуть танкові підрозділи.

“Щось загадувати, прогнозувати, дуже складно. Тому що сьогодні ситуація одна, а завтра може бути зовсім інша. Вона динамічна. Наприклад, минулої зими ми спостерігали на Херсонському та Запорізькому напрямках до 50 тисяч російських військ. Нині їх там уже близько 150 тисяч.

З кількістю військ, яку ми зібрали для розв’язання проблеми з 50 тисячами загарбників, вести наступальні операції після того, як противник збільшив свою чисельність утричі – нерозумно. Це буде безглузда втрата людей та техніки. Відповідно, ми маємо переформатуватися з огляду на нові реалії. Адже росіяни не стоять на місці. Підсилюють оборону, намагаються завдавати ударів по наших військових об’єктах, вразити наші сили та засоби. Тому ситуація залишається динамічною та непередбачуваною”, – сказав він.

Водночас Грабський наголосив, що наступальні операції ЗСУ вже не просто обговорюються, а й анонсуються як неминучі. Але ніхто не говоритиме, як саме, в якому форматі, де і коли. При цьому немає сумнівів, що на фронті цього літа відбудуться певні зміни.

Військовий експерт також прокоментував і ситуацію на кордоні з Росією та дії РДК.

“Якщо ми говоримо про рейди на російську територію, які я ще називаю кинджальними ударами по об’єктах супротивника, їх треба розглядати у руслі підготовки наших наступальних операцій. Це наші дії (нехай їх і виконують росіяни, які протистоять Кремлю зі зброєю в руках), покликані відвернути увагу агресора, перенаправити його ресурси, змусити діяти хаотично, неорганізовано. Такі рейди точно продовжуватимуться. Як і атаки, що здійснюються умовно невідомими дронами, проти об’єктів на території росії”, – зазначив він.