Йому назавжди буде 35: у бoяx за Україну 3аruнув командир шmуpмової бригади з Харківщини. Фото

Без категорії

У боях із ворогом на Запорізькому напрямку загинув воїн Андрій Шмєльов із Харківської області. Він захищав Україну від початку повномасштабної війни, у свої 35 командував штурмовою бригадою 23-ї ОМБр.

У нього залишилися молода дружина, батьки й сестра. Про це йдеться на Facebook-сторінці Біляївської тергромади (щоб переглянути фото, доскрольте новину до кінця).

“З безмежною скорботою повідомляємо про втрату нашого захисника Шмєльова Андрія Едуардовича, сержанта, який загинув у бою”, – йдеться у повідомленні.

У громаді розповіли, що Андрій народився 13 травня 1988 року. Він закінчив Біляївську середню школу, а потім навчався в Первомайському ПТУ №29.

У листопаді 2006-го проходив строкову службу, під час якої здобув звання сержанта – командира бойової машини піхоти. Опісля й фактично до початку повномасштабної війни чоловік займався своєю улюбленою справою – виготовляв меблі в Харкові.

Йому назавжди буде 35: у боях за Україну загинув командир штурмової бригади з Харківщини. Фото

Коли ж у країну ввірвався зі зброєю ворог, Андрій вивіз близьких із-під обстрілів у Харкові до безпечнішого місця. Сам же пішов боронити свободу і незалежність рідної землі, бо не зміг стояти осторонь.

До лав ЗСУ Андрія Шмєльова забрали 14 березня 2022-го. Воїн відповідально виконував всі розпорядження керівництва військової частини, а цьогоріч у січні пройшов навчання, успішно підтвердивши звання командира.

Захисник керував штурмовою бригадою першого батальйон 23-ї окремої механізованої бригади. В останні місяці виконував бойові завдання у Донецькій і Запорізькій областях.

“Там і перестало битися його добре, величезне і любляче серце. У Андрія залишилися люблячі його батьки, молода дружина і сестра”, – зазначили в Біляївській ОТГ.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у боях під Бахмутом загинув воїн ЗСУ, фотограф Майдану Роман Чорномаз. Із початком повномасштабної війни журналіст став снайпером і захищав Україну в лавах батальйону “Свобода”.