Як правильно прати речі, щоб не зіпсувати колір та тканину

Здавалося б, в наш час нічого складного у пранні немає. Закидаєш речі в барабан пральної машини, додаєш засіб для прання, вибираєш відповідний режим, натискаєш пуск і все, чекаєш сигналу завершення роботи. Однак час від часу на виході все одно зіштовхуєшся з такими неприємностями, як зіпсований колір одягу, пошкоджена тканина тощо.

Як правильно прати речі, щоб подібного не допустити? Чи саме лише cортування білизни перед пранням вирішує усі питання? Що ще має значення для успішного результату? Зараз дізнаєтеся.

Щоб речі зберегли свій вигляд… Основні правила прання

  • √ Сортування. Перед тим, як завантажити барабан пралки, обов’язково відсортуйте одяг за колірною ознакою. Біле, темне, кольорове – усе має приводитися до ладу окремо, аби забезпечити збереження кольору кожного текстильного виробу.

Також слід враховувати типи тканин одягу. Різні тканини можуть потребувати використання варіативних засобів. Плюс слід орієнтуватися на можливі поєднання. Не бійтеся завантажувати в пральну машинку льон разом із бавовною, шовк – у поєднанні з синтетичними виробами. А ось вовняний одяг ні з чим компонувати не можна. Джинсові речі теж рекомендовано прати окремо. Вони найчастіше діляться забарвленням з іншим одягом. До того ж, здатні нашкодити делікатнішим тканинам фурнітурою.

  • √ Замочування. Щоб запобігти неприємним сюрпризам при першому пранні того чи іншого виробу, протестуйте його шляхом попереднього замочування. Є різні способи, як це можна зробити. Найпростіший – частково замочити у гарячій воді й через кілька хвилин прикласти до білої та сухої тканини. Якщо все гаразд, можете сміливо відправляти річ у барабан разом з іншим одягом тих же колірної і тканинної груп.
  • √ Вибір температурного й швидкісного режиму. Справжній помічник у цьому питанні – бирка, на якій вказано оптимальні умови для прання, зокрема максимально допустиму температуру води. Не нехтуйте цими рекомендаціями, щоб вироби не втратили свого вигляду й не виникало запитань, на кшталт, чому тканини сідають після прання. Адже саме надто висока температура та надмірний віджим – найрозповсюдженіші причини зменшення розмірів речей.

Якщо на бирці потрібна інформація відсутня, користуєтеся загальними вказівками. Для одягу, що линяє, підійде тепла вода (не більше 30 ℃) і максимальна швидкість віджиму 400 об/хв. Шовкові та бавовняні речі періть до 40 ℃ і 600 об/хв, синтетичні – максимум при 50 градусах й на 800-900 обертах. Для фарбованої бавовни оптимальний температурний параметр – до 60 ℃, а для натуральної, а також світлого льону – до 95 ℃. Швидкість віджиму в двох останніх випадках може сягати 800-1000 об/хв. Рекомендована температура для прання темних речей – не більше 40 градусів, для світлих може становити 60-90.

  • √ Застосування прального засобу. Сучасний вибір товарів цієї групи дозволяє задовольнити будь-який запит якнайкраще. Підбирайте і використовуйте засоби (порошки, гелі, кондиціонери…), враховуючи кольори та тканини речей, що завантажуються у пралку чи мають пратися вручну.

Засоби для прання від «СМ-ХІМ»

Великий вибір засобів для ручного та машинного прання пропонує компанія «СМ-ХІМ». Гелі для чорних і темних тканин, для кольорових або білих речей, універсальні пральні порошки, пральні засоби для дитячого одягу, плюс спеціальні продукти для тих чи інших видів текстилю – усе в наявності в зручному фасуванні й пакуванні та за доступними цінами.

«СМ-ХІМ» виготовляє екологічні та гіпоалергенні засоби для прання з економною витратою та супер ефективністю. Компанія має сертифікати якості й радує клієнтів індивідуальним підходом.

Тепер вам відомі усі основи правильного прання. Впевнені: складнощів бути не повинно. Однак, якщо виникнуть запитання, зокрема з підбором необхідних засобів, без проблем допоможемо. Звертайтеся!