Вже прибув… Америці набридли яgернi nоrрoзu путіна і було прийнято каmеrорuчнe рішення… Bпepшe

СВІТ

США перекинули до Ісландії літак судного дня E-6B Mercury.Літак E-6B Mercury виконує функції командного пункту ВМС США, а також призначений для забезпечення резервної системи зв’язку з атомними підводними човнами з балістичними ракетами. 

На тлі призупинення РФ договору про СНО та постійних погроз застосування ядерної зброї у Вашингтоні ухвалили рішення перекинути в Європу літак “судного дня”. Інформацію підтвердили у прес-службі командування військ США у Європі на своїй сторінці у Twitter.

Напередодні джерело повідомило, що літак виконуватиме операції у зоні відповідальності командування США у Європі. Відомо, що члени екіпажу насамперед завітали до Посольства США, а також поспілкувалися з колегами з Ісландії. 

Літак E-6B Mercury розроблений американською компанією Boeing у 1987 році. Взято на озброєння у 1989 році. Усього випущено 16 таких літаків. Він безпосередньо тримає зв’язок із підводним човном класу Ohio. На борту підводного човна може бути до 24 ракет типу Trident II D5, здатних нести ядерний боєзаряд. 

Експерти не виключають, що на такий крок у Вашингтоні пішли після того, як 28 лютого Путін підписав указ про зупинення РФ договору СНО. У НАТО та Білому домі такий крок Путіна назвали “великою помилкою”. При цьому в Кремлі такий свій крок аргументували тим, що США винні у багатьох бідах РФ, включаючи договір СНО.