Виступ Зеленського у Конгресі не відбудеться: спікер Маккартні скасував спільне засідання двох палат

СВІТ

У четвер, 21 вересня, президент України Володимир Зеленський, який наразі перебуває з офіційним візитом у Сполучених Штатах, прибув до Конгресу США. Проте спікер Палати представників Кевін Маккарті відмовив главі нашої держави у спільному засіданні Конгресу, яке б дозволило йому виступити з промовою і звернутися до всіх.

Про це повідомляє видання CNN та AP News. “Те, про що мене просили – це спільне засідання. У нас немає часу на спільне засідання”, – заявив Маккарті.

При цьому очікується, що Зеленський зустрінеться з президентом Джо Байденом у Білому домі і розмовлятиме з військовими лідерами США в Пентагоні.

Як повідомляє АР, лідери республіканців у Палаті представників, які раніше пообіцяли жорсткі запитання Зеленському щодо його планів та подальших військових зусиль України, вирішили не приєднуватися до привітання українського президента перед камерами.

Виступ Зеленського у Конгресі не відбудеться: спікер Маккартні скасував спільне засідання двох палат

Так, речник Ради національної безпеки Джон Кірбі назвав президента України “нашим найкращим посланцем” перед американськими законодавцями, закликаючи їх виділити життєво важливі кошти й забезпечити поставки зброї для України.

Зазначимо, що візит президента України відбувається в контексті слухань щодо держбюджету в американському Конгресі, де сенатори та конгресмени розглядають запит Білого дому на додаткову фінансову допомогу Україні у розмірі $23 мільярдів. Проте серед республіканців існують розбіжності думок щодо питання, чи варто затверджувати цю допомогу. Також багато хто з республіканців вимагає звітності щодо витрачених в Україні коштів.

Виступ Зеленського у Конгресі не відбудеться: спікер Маккартні скасував спільне засідання двох палат

Джо Байден закликав світових лідерів твердо підтримувати Україну, навіть у випадку, якщо він зіткнеться з внутрішньополітичними суперечностями в Сполучених Штатах. Адже правий фланг республіканців під керівництвом колишнього президента Дональда Трампа, головного суперника Байдена в боротьбі за Білий дім у 2024 році, все більше виступає проти виділення додаткових коштів на зовнішню допомогу.

Раніше повідомлялося, що США з початку повномасштабної війни надали Україні $66,2 млрд допомоги. З такою сумою Україна є беззаперечним лідером у списку отримувачів допомоги від США. Крім того, ця сума – рекорд із часів Другої світової війни та Плану Маршалла.