Вся область! На Запоріжжі почалося – ЗСУ вже зачищають: Південь наш? Деokупація в розnaлі!

Без категорії

На Запоріжжі російським окупантам усе тривожніше. Майже вся територія області обернулась на лінію фронту для ворога.

Про це 24 Каналу сказав депутат Запорізької обласної ради Аскад Ашурбеков. Як відомо, 13 липня влучно прилетіло по Токмаку. Унаслідок цього було знищено завод і щонайменше 200 загарбників, зокрема ворожий “комендант”.

“Чи не щодня ЗСУ б’ють по місцях скупчення і техніки, і командного складу ворога. Немає жодного населеного пункту на Запоріжжі, до якого б не діставали захисники”, – констатував Ашурбеков.

Зміщення лінії фронту до великих міст Запорізької області є лише питанням часу.

Це накопичувальний ефект. Усі ці “бавовни” вибивають склади й керівний склад окупантів. Далі будуть “жести доброї волі” та відтягування військ,
– наголосив Ашурбеков.

Оскільки ЗСУ наступають також на Сході, російські окупанти не мають змоги перекинути всі свої сили на Запоріжжя. Це ще більше погіршує їхню ситуацію.

Українські військові продовжують ефективну контрбатарейну боротьбу на Сході. Єдина їхня проблема – велика кількість росіян.

Про це 24 Каналу сказав заступник командувача Східного угруповання ЗСУ з комунікацій Сергій Череватий. За його словами, протягом доби 13 липня лише на Бахмутському напрямку захисники знищили близько 10 одиниць ворожої техніки.

“Наша головна проблема – кількість росіян. Ми більш навчені та мотивовані, краще вміємо воювати. Але їх багато”, – зазначив Череватий.

Ворог не рахує ні особовий склад, ні зброю, ні техніку. Водночас Сили оборони намагаються виконувати бойові завдання з мінімальними втратами – у цьому значна роль належить розвідці.

Теперішня війна великою мірою артилерійська, і роль цього озброєння залишається вагомою. Передані касетні боєприпаси ще більше посприяють Силам оборони України.

“Ми навчилися дуже ефективно використовувати артилерію. А касетні боєприпаси посилять вогневий удар по противнику”, – констатував Череватий.

Успіхи українських військ під час широкомасштабних наступальних дій, також на півдні, спричинені хорошою підготовкою росіян до цих подій.

На півдні України 13 липня Сили оборони вдарили по шістьох пунктах зосередження ворога, знищивши станції РЕБ і комплекси відеоспостереження

Про це розповіла начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України капітан першого рангу Наталія Гуменюк.

За її словами, щодоби українські ракетно-артилерійські підрозділи, авіація знищують росіян.

“Минулої доби було два вильоти авіації, відпрацювали по шістьох пунктах зосередження ворога. Результати ми дорозвідуємо. Робота ускладнена, тому що працює дуже багато станцій РЕБ. Таких станцій за минулу добу знищили чотири. Крім того, два комплекси відеоспостереження “Муром-М”, за допомогою яких ворог намагається зібрати максимум інформації про те, що застосовуватимуть Сили оборони на цьому напрямку”, – наголосила Наталія Гуменюк.

Вона додала, що росіян бентежить, що Сили оборони не просуваються на певних напрямках, але насправді це не так. У кожному пострілі в бік ворога – дуже багато роботи. Українські військові продовжують знищувати ворожі дрони й автобронетанкову техніку.

“Це свідчить про те, що РФ продовжує збирати інформацію й, вочевидь, готується до наступних ракетно-дронових ударів”, – зауважила Гуменюк.