Вперше у світі! Будинок, для якого не потрібні ні газ, ні електромережа ні вода, створили українці

УКРАЇНА

Проект першого в світі будинку такого типу це стартап від українських інженерів та архітекторів, він отримав назву «PassivDom».

Інженери та архітектори одного з українських стартапів представила прототип першого у світі будинку, який існує повністю автономно, без підключення до електромереж та водопроводу. Проект отримав назву PassivDom.

Будинок на 100% забезпечений усіма інженерними системами, необхідні життя. Електрику в ньому виробляють сонячні панелі на даху, а вода в будівлі постійно фільтрується та використовується повторно.

PassivDom має тонкі стіни, які зроблені з суперсучасних будівельних матеріалів: скловолокна, графіту, поліуретану. Такі стіни не можуть іржавіти або згнити, вони не виділяють шкідливих речовин. Все це дозволяє заощаджувати на комунальних витратах, а також не забруднювати довкілля.

Нові будинки друкуються за допомогою 3D-принтера і складаються зі збірних панелей, тому будівля може поставлятися у різних конфігураціях: додаткові кімнати просто прилаштовуються до базового модуля, як у конструкторі Lego. Мало того, будівлю завжди можна розібрати та перевезти з одного місця в інше за лічені години.

Мінімальний термін служби котеджу – 20 років. Фірма дає п’ятирічну гарантію на всі його складові, включаючи меблі та техніку. Центральний модуль PassivDom (36 квадратних метрів) коштує від 29 900 до 59 900 доларів, залежно від комплектації, при цьому будинок поставляється повністю укомплектованим та готовим до проживання: з меблями, предметами побуту, подушками та навіть келихами для вина.