Він зробив так, щоб дрони вuбyxалu: у Києві попрощалися з унікальним командиром

Без категорії

Він так вміло нашпиговував дрони, що інші бригади з ним радились.

У Києві на Михайлівській площі урочисто прощались із загиблим під Вугледаром командиром відділення аеророзвідки Михайло Ламаном, йдеться в ТСН.

Відважний “Лом”, так  його називали побратими 72 бригади імені “Чорних запорожців”, де від початку повномасштабного вторгнення служив Михайло. Сам із родини військових з Харківщини, мав професійну військову освіту і успішну кар’єру в цивільному  охоронному бізнесі. Але спочатку Революції Гідності стає активним її учасником, серед іншого допомагає  в роботі журналістам ТСН в епіцентрі протистоянь з Беркутом. 

Від початку війни 2014-го Михайло приєднався до групи волонтерів, які розвивали аеророзвідку. Від перших днів з початку повномасштабного вторгнення у лавах ЗСУ Михайло Ламанов обороняє Київ з Півночі, а далі йде служити на Донеччину. Там стає одним із новаторів та генераторів розвитку протиударних дронів, які  допомагають ефективніше воювати з ворогом.

“Він завжди хотів зробити їх, щоб вони вибухали… Літо 22 року – він постійно це розвивав і через деякий час перейшов на рівень, що його фахові знання, його вміння робити створювати ударні БПЛА, їх же треба вміти нашпигувати, він став фахівцем, його звання не відповідає тому скільки він робив, інші бригади з ним радились”, – розповідають побратими. 

У Михайла залишилась мати, сестра, дружина і двоє донечок, меншій з яких три роки. 

Нагадаємо, що днями на Майдані попрощались із бійцем, який пішов воювати просто зі знімального майданчика. Він працював у найвідоміших проєктах каналу СТБ. 34-річного бійця Івана Шульгу колеги згадували лише з добрими словами.