Вчинок Зеленського вразив! Прямо в очі солдату – видав все: врятував ціле місто. Переможемо!

Без категорії

Президент Володимир Зеленський присвоїв звання Героя України військовому льотчику Вадиму Ворошилову з позивним “Karaya”, який збивав над Вінниччиною дрони-камікадзе “Shahed-136” та відвів свій пошкоджений літак він населеного пункт у.

“Присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” Ворошилову Вадиму Олександровичу – майору”.

Згідно указу, Ворошилов нагороджений “за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння українському народу”.

Нагадаємо, 12 жовтня  “Karaya” знищив 5 іранських дронів та через пошкодження літака катапультувався на Вінниччині, попередньо відвівши винищувач від населеного пункту.

“На четвертий день після катапультування відвідали місце події, вибачився за створений дискомфорт жителям громади, подякував за стальні нерви, всебічну допомогу котру надали під час евакуації та віру в ЗСУ!”, – написав льотчик пізніше в Instagram.

Тоді ж командувач Повітряних сил ЗС України генерал-лейтенант Микола Олещук ініціював клопотання про присвоєння пілоту високого звання Героя України”.

Додамо, що справжнє ім’я льотчика – Вадим Ворошилов. За словами Вадима, на які посилається Поляков, Karaya – це позивний найрезультативнішого льотчика-винищувача Другої світової війни та й взагалі за всю історію авіації – Еріха Гартманна.

“Якщо дослівний переклад з німецької, то це “кохана”, але воно не використовувалось за даним значенням. У Гартманна був цей позивний, коли він був командиром авіаційної ескадрильї”, – йдеться в повідомленні.