Вам вонu nотрібні більше ніж нам! Латвія йде на вражаючuй крок зарадu України і робuть грaндіознuй сюрnрuз для 3СУ

СВІТ

З початку повномасштабного вторгнення Росії Латвія витратила для допомоги Україні понад 1,3% ВВП.

Однак вона на цьому не зупиняється, і незабаром завершить передачу нашій державі всього свого флоту гелікоптерів.

Наразі останні вертольоти готуються до відправлення в Україну. Про це на конференції з відновлення України у Лондоні заявив прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш.

Латвія почала допомагати ще до початку повномасштабної війни/

Прем’єр-міністр наголосив, що Латвія почала допомагати Україні ще наприкінці 2021 року. Тоді країна ухвалила рішення про передачу нашій державі переносних зенітних ракетних комплексів Stinger, які прибули в Україну за день до початку повномасштабного вторгнення Росії. Ба більше, наразі всі латвійські ракети Stinger допомагають боротися проти окупантів.

Уже після вторгнення росіян уряд Латвії витратив понад 1,3% ВВП на всі види допомоги Україні. При цьому понад 1% – саме на військові потреби.

Ба більше, окрім усього цього Латвія допомагає також у навчанні українських воїнів та постачає безпілотники.

Щодо гелікоптерів, то наразі вони перефарбовуються, “щоб бути придатними до використання і виглядати добре”.

У нас є флот гелікоптерів, всі ці гелікоптери – останні зараз перефарбовуються, щоб бути придатними до використання і виглядати добре – ми відправляємо в Україну, – сказав Криш’яніс Каріньш.

Латвія передає Україні і конфісковані автомобілі.

На початку лютого міністр фінансів Латвії Арвілс Ашераденс запропонував відправляти в Україну конфісковані у п’яних водіїв автомобілі, які зазвичай продають на аукціонах.

Перші 8 конфіскованих автівок, які оцінювалися приблизно в 18 500 євро, відправилися на потреби ЗСУ та медиків уже 10 березня. Їх передали армійським частинам Міноборони України, Вінницькій обласній клінічній лікарні та Територіальному медоб’єднанню Куп’янської ради.

Згодом, на початку червня, Латвія безплатно передала на потреби ЗСУ ще 66 автомобілів, конфіскованих у п’яних водіїв.

Джерело