В ці хвилини! Найсmрашніша бumва почалась: ЗСУ розносяmь ВСЕ – армія РФ на колінах, заберемо своє!

Без категорії

Щоб утримати Бахмут, російському командуванню доведеться створити серйозні вразливі місця в Херсонській або Луганській областях або почати відведення військ з півдня України.

Російські сили через український контрнаступ біля Бахмута виводять сили з інших регіонів України, йдеться в новому звіті Інституту вивчення війни.

Зазначається, що офіційний представник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий повідомив 1 липня, що російські війська нещодавно перекинули неназваний полк Повітряно-десантних військ (ВДВ) Росії з Лиманського напрямку на Бахмутське.

“Череватий повідомив, що російські війська замінили полк ВДВ на Лиманському напрямку невстановленими силами територіальної оборони, що вказує на те, що російські сили можуть перекидати більше елітних частин в район Бахмута і замінювати елітні частини слабшими з’єднаннями”, – наголошується в звіті.

Крім того, заступник міністра оборони України Ганна Маляр раніше заявляла, що російські війська перекинули частину своїх найбільш боєздатних частин з Херсонського напрямку на Бахмутський і Запорізький напрямки.

Череватий заявив, що Бахмут як і раніше дає російським силам більше пропагандистської цінності, ніж військової вигоди, і припустив, що російські сили можуть концентрувати елітні сили в районі Бахмута, щоб зберегти інформаційну перемогу, що стала результатом захоплення Бахмута 21 травня.

“Якщо російських підкріплень, вже відправлених в Бахмут, буде недостатньо, щоб утримати російські завоювання в цьому районі, російське командування може зіткнутися з важким вибором: ризикнути створити серйозні вразливі місця в Херсонській або Луганській областях або почати відведення військ з півдня України”, – зазначають в ISW.

Тим часом ситуація в районі Бахмута Донецької області дуже складна і постійно змінюється як на Південному, так і на Північному фланзі – там тривають важкі бої. Про це розповів начальник прес-служби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича, старший лейтенант Олег Калашніков.

“Ми знаємо, що на обох флангах Сили оборони України просунулися. Однак ворог зрозумів, чим загрожує йому захоплення Берхівки та Кліщіївки. Якщо ми беремо ще ці два населені пункти, то сам Бахмут повністю внизу опиняється. Це такі крайні висоти, з яких ми зможемо контролювати все місто і вести вогневе ураження. Якщо ми беремо ці два напрямки, то ми перекриваємо російським військам логістику. У них порушується і логістика, і шляхи відступу”, – пояснив він в ефірі одного українського телеканалу.

Окупанти провели ротацію і посилення в районі міста. Вони намагаються втримати свої позиції і не дати українським військовим замкнути їх у вогневе кільце. Калашніков наголошує, що ворог правильно оцінює своє становище.

“Так виходить, що на Південному фланзі, на другій лінії оборони, противник посилився десантно-штурмовими підрозділами, а Північний фланг посилено піхотним підрозділом. Потужні контратаки противник намагається проводити там, де Берхівка, щоб не дати нам замкнути їх у вогневе кільце”, – зауважив він.

Начальник пресслужби 26-ї артилерійської бригади ім. Романа Дашкевича додав, що на Бахмутському напрямку з боку противника воюють не тільки контрактники. Там також присутні представники різних приватних військових компаній.

“Противник задіяв свої контрактні частини, також ПВК від “Газпрому”, такі як “Поток”, “Факел” й інші. Українська армія вже очистила від окупантів правий берег каналу Сіверський Донець, і тепер вони створюють свої підрозділи для контратак, щоб не дати нам остаточно взяти їх у кліщі й постаратися зберегти свої підходи логістичні”, – резюмував він.

Тим часом українські війська вели контрнаступальні операції як мінімум на чотирьох ділянках лінії фронту і домоглися певних успіхів, стверджують аналітики Американського Інституту вивчення війни.

За твердженнями аналітиків, українські сили в даний час не проводять великомасштабних операцій, які призвели б до швидкого територіального наступу.

Зокрема, російські воєнкори стверджували, що українські сили домоглися певних успіхів в районі Роздолівки (18 км на північ від Бахмута) і Кліщіївки (7 км на північний захід від Бахмута).