В найбагатшого олігарха забрали ВСЕ! Віддадуть на ЗСУ! СБУ щойно увірвалось: сума і вартість конфіскованого просто вражає

ДУМКИ

СБУ арештувала активи підсанкційного олігарха Новинського на понад 144 млн грн.

За матеріалами Служби безпеки накладено арешт на 18 млн кубометрів газу, який компанії проросійського олігарха Вадима Новинського зберігали у сховищах АТ «Укртрансгаз» та намагались відчужити на користь третіх осіб для уникнення санкцій РНБО.

Загальна вартість арештованих обсягів блакитного палива становить більше ніж 144 млн грн.

Щоб уникнути санкцій РНБО, Новинський перереєстрував власні газовидобувні підприємства на декількох афілійованих осіб, які безпосередньо пов’язані з рф.

Для реалізації оборудки він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів.

Втім, співробітники СБУ викрили злочинну схему і заблокували її.

У межах кримінального провадження за ст. 111-2 (пособництво державі-агресору) тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Розслідування проводили співробітники СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.

Нагадаємо, що для уникнення санкцій Ради нацбезпеки і оборони олігарх та колишній народний депутат ОПЗЖ Вадим Новинський намагався перереєструвати власні індустріальні об’єкти на декілька афілійованих комерційних структур.

1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський ввів персональні санкції РНБО стосовно десяти церковнослужителів УПЦ МП, серед яких місце знайшлося й диякону Вадиму Новинському, який за сумісництвом є відомим проросійським олігархом.

Проте за допомогою умілих юристів та нотаріусів бізнесмен провернув схему, за якої накладені санкції практично не спрацювали б, якби не контроперація Служби безпеки України та Міністерства юстиції.