В 00Н – про Каховську ГЕС: “Передчасно розглядати, чи міг бути вoєннuй злoчuн”

ДУМКИ

Представник організації закликав провести незалежне, ретельне та прозоре розслідування катастрофи.

Управління ООН з прав людини вважає, що підрив Каховської ГЕС “передчасно” розглядати як воєнний злочин.

Про це заявив представник офісу верховного комісара ООН з прав людини Джеремі Лоуренс, повідомляє Handelsblatt.

“Оскільки обставини інциденту залишаються неясними, передчасно розглядати питання про те, чи міг бути скоєний воєнний злочин“, – сказав Лоуренс, коментуючи руйнування Каховської ГЕС.

Представник ООН закликав провести незалежне, ретельне та прозоре розслідування інциденту.

Лоуренс також повідомив, що були відхилені всі запити на відвідування представниками ООН окупованих росіянами територій України.

Хто винен у підриві Каховської ГЕС

Російські окупанти підірвали Каховську ГЕС у ніч проти 6 червня, яка майже від початку повномасштабного вторгненням перебувала під їхнім контролем.

Велика вода з Дніпра затопила Херсонщину і частину Миколаївщини, досі триває евакуація населення, в якій, до речі ООН не бере участі. За це організації різко дорікнув президент України Володимир Зеленський.

Зауважимо, що факт підриву станції в ООН узагалі прокоментували лише 7 червня ввечері. Там назвали катастрофу “наслідком російського вторгнення до України”, однак не вказали прямо на винуватість саме РФ. В організації також зазначили, що не мають “доступу до незалежної інформації, щоб перевірити, як катастрофа сталася”.

Експерти з техніки та боєприпасів розповіли виданню пише The New York Times, що Каховську ГЕС, найімовірніше, зруйнував вибух зсередини. Удар ззовні навряд чи міг спричинити такі наслідки.

Сейсмологи з Норвегії зафіксували сейсмічні сигнали, які підтверджують вибух біля дамби Каховської ГЕС у ніч, коли станцію було підірвано. Це свідчить, що ГЕС таки була навмисне підірвана, а не зруйнована через напругу, неправильне управління чи попередні пошкодження.

Поки росіяни намагаються звинуватити в руйнуванні Каховської ГЕС України, американські конгресмени від обох партій не вірять таким заявам. Так, вони заявили, що РФ особисто несе відповідальність за руйнування інфраструктури в Україні.