Україну – в НАТ0! Джонсон yвiрвався: не стримав емоцій. Терпіння луснуло: rанeбне рішення Альянсу – знати всім!

СВІТ

Експрем’єр Великої Британії Борис Джонсон прокоментував рішення Вільнюського саміту НАТО стосовно України, заявивши, що Альянс мав би діяти рішучіше в питанні членства Києва.

Про це колишній прем’єр написав у щотижневій колонці для таблоїда Daily Mail.

Джонсон підкреслив, що Україна платить високу ціну за розв’язану Росією повномасштабну війну, яка триває вже понад 500 днів.

“Цього тижня лідери країн НАТО мали продемонструвати свою колективну повагу і вдячність за героїчний опір України в боротьбі, в якій жоден солдат НАТО не був поранений і не загинув, тому що ми в країнах НАТО знаємо – і постійно говоримо – що українці борються за всіх нас”, – підкреслив він.

Натомість, констатує Джонсон, “висновки Вільнюського саміту не є більш твердими або переконливими, ніж Бухарестські висновки НАТО 2008 року”, через що “не дивно, що президенту Зеленському спочатку було важко приховати своє розчарування”.

“Коли “погодяться союзники”? Коли умови “будуть виконані”? Згідно з Бухарестськими висновками, союзники домовилися про все це 15 років тому! Коли ми засвоїмо урок останніх 20 років поводження з Путіним? Саме наша невизначеність, наші коливання, наші намагання погнатись за двома зайцями й підштовхнули його до вторгнення”, – підкреслює він.

Саме тому, наголошує експрем’єр Британії, Альянс має якнайшвидше запропонувати чіткий графік вступу України в НАТО – і, додає, Сполучене Королівство здійснює наполегливу непублічну роботу для досягнення цієї мети.

Також Джонсон наголосив, що важливо, аби Захід надавав Україні підтримку, та застеріг від “втоми від України”.

Він зазначив, що важливо, щоби США продовжували стабільно постачати зброю ЗСУ.

“Українці повинні перемогти, це абсолютно необхідно”, – наголосив Джонсон, пояснюючи, що це життєво важливо для демократії і свободи у всьому світі.