Український снaйпеp встановив світовий рекорд, ліkвідувавши супротивника з відстані понад 2700 м

Без категорії

Постріл було здійснено під час бойових дій в Україні з гвинтівки McMillan Tac 50.

Український снайпер, який проходить службу в 73 морському центрі спеціальних операцій ВМС України, встановив світовий рекорд з дальності стрільби під час бойових дій: йому вдалося ліквідувати супротивника з відстані 2 710 метрів , йдеться в пості, опублікованому на сторінці Алекса Туманова у  Facebook .

Постріл здійснено з гвинтівки McMillan Tac 50 американського виробництва, зарядженої боєприпасом Hornady A-Max BMG, 750 grain. Вогонь вівся двома супротивниками, які обстрілювали позиції української армії. Під час пострілу враховувалися погодні умови та рельєф місцевості. Після першого пострілу снайпер зробив поправку і другим пострілом влучив точно у ціль. 

Раніше вважалося, що світовий рекорд з дальності смертельного пострілу належить військовослужбовцеві канадського спецназу, який у 2017 році нібито ліквідував в Іраку бойовика “Ісламської держави” з відстані 3540 метрів. Проте пізніше канадський боєць у одному з інтерв’ю зізнався, що описана історія – міф, вигаданий його командуванням. Насправді ціль була вражена іншим снайпером, який розташовувався набагато ближче. 

Таким чином, постріл українського снайпера можна офіційно вважати рекордним. Ім’я бійця поки що не розкривають, але обіцяють зробити це після війни. 

На відео продемонстровано інший постріл цього ж військового з відстані 2320 метрів.