Українські хірурги провели унікальну операцію і дістали з тіла військовослужбовця гpанату ВОГ, що не розірвалася. Фото

УКРАЇНА

Українські хірурги провели унікальну операцію пораненому військовослужбовцю. Вони дістали з тіла воїна гранату ВОГ, що не розірвалася.

Операцію медики проводили у присутності двох саперів – через ризик детонації гранати. Про це повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

За її словами, українські хірурги змогли провести дійсно унікальну операцію – і дістали з тіла пораненого воїна гранату ВОГ, що застрягла у нього в області серця і дивом не вибухнула.

“Це шок. Приємний. Не кожне поранення в області серця є смертельним! Військові лікарі провели операцію з видалення гранати ВОГ, яка не розірвалася, з тіла військовослужбовця. Її було видалено у присутності двох саперів, які страхували безпеку медичного персоналу”, – наголосила Маляр.

Заступниця міністра оборони підкреслила, що ця операція була небезпечною не лише для пораненого воїна, а й для медиків.

“Операція проводилася одним з найдосвідченіших хірургів ЗСУ – Андрієм Вербою без електрокоагуляції, оскільки граната могла детонувати у будь-який момент. Оперативне втручання пройшло успішно, а пораненого військовослужбовця було відправлено на подальшу реабілітацію та відновлення”, – зазначила чиновниця.

Вона також опублікувала світлину хірурга, що проводив операцію, та рентген-знімок, на якому видно гранату в тілі воїна.

Українські хірурги провели унікальну операцію і дістали  з тіла військовослужбовця гранату ВОГ, що не розірвалася. Фото
Українські хірурги провели унікальну операцію і дістали  з тіла військовослужбовця гранату ВОГ, що не розірвалася. Фото

Нагадаємо, раніше стала відома вражаюча історія героїзму, звитяги та вірності клятві Гіпократа. Під звуки вибухів у бункері лікар провів операцію на відкритому мозку захиснику Маріуполя.

Український морпіх Павло Самбур у бункері заводу Ілліча в Маріуполі переніс надскладну операцію на відкритому мозку після тяжкого поранення. Її під звуки вибухів та обстрілів без нейрохірургічних інструментів провів лікар-нейрохірург Дмитро Кубряк. Обидва зрештою потрапили в російський полон.

Росіяни утримували Кубряка понад п’ять місяців. Він був одним із лікарів Дніпровського військового госпіталю, які на початку повномасштабного вторгнення погодилися вирушити на вертольоті в оточений Маріуполь. Рейс із двома лікарями та двома анестезіологами з Дніпра прибув на допомогу військовим 1 квітня 2022 року.

З врятованим морпехом Кубряк зустрівся знову вже після звільнення з полону.