У бoяx за Україну 3аruнув фотограф Майдану, доброволець Роман Чорномаз. Фото

Без категорії

На війні з російськими окупантами загинув ще один український захисник та справжній патріот своєї держави. У понеділок, 13 червня, у боях під Бахмутом пішов із життя український боєць, журналіст, майданівець та фотограф Роман Чорномаз.

Про це повідомили у Facebook-спільноті “Цифровий Архів Майдану”. З початку повномасштабної війни, Роман прийняв рішення стати снайпером та приєднатися до батальйону “Свобода“. Він активно воював у складі бригади швидкого реагування “Рубіж” Національної гвардії України.

“Іронічний, глибокий “патлатий чувак, який любить ходити і фотографувати по фестивалях та різних масових акціях”, – охарактеризував якось себе Роман в одному з інтерв’ю.

Роман Чорномаз народився і проживав у місті Умань на Черкащині, де займався фермерством і захоплювався фотографією.Його батько, Богдан Чорномаз, був відомим українським істориком, дисидентом і колишнім в’язнем радянських концтаборів. Він також був письменником і громадським діячем, членом Української Гельсінської Спілки. Мати Романа, Тетяна Чорномаз, була активісткою, протягом багатьох років очолювала Черкаську обласну організацію “Свободи”. Зараз вона займається волонтерством і надає допомогу Збройним Силам України.

Сам Роман був активним учасником Майдану і брав участь у подіях на Майдані Незалежності, зокрема на Груші. 20 лютого Роман зафіксував на свою камеру розстріл беззбройних людей на вулиці Інститутській.

У боях за Україну загинув фотограф Майдану, доброволець Роман Чорномаз. Фото

Коли Росія почала повномасштабний наступ на українські території, він вирішив добровольцем піти на фронт і приєднався до батальйону “Свобода”. У складі батальйону він виконував обов’язки снайпера.

У боях за Україну загинув фотограф Майдану, доброволець Роман Чорномаз. Фото

Роман воював проти окупантів у різних районах, зокрема в Сєвєродонецьку та під Бахмутом. Він брав участь у ротаціях, а після повернення з короткої перерви знову вирушав на передову для виконання складних завдань у найнапруженіших бойових ситуаціях.

У боях за Україну загинув фотограф Майдану, доброволець Роман Чорномаз. Фото

“На Бахмутському напрямку віддав життя за Україну наш побратим, боєць Легіону Свободи Роман Чорномаз, – написав у своєму Facebook голова ВО “Свобода” Олег Тягнибок. – Коли почалася війна, Роман просто продовжив справу своїх батьків – став на захист України. Змінив фотоапарат, з яким працював професійно, на приціл снайперської гвинтівки і приєднався до батальйону Свобода. Героїчно загинув у бою 13 червня. Співчуття родині і близьким. Вічна пам’ять і слава Герою!”

У боях за Україну загинув фотограф Майдану, доброволець Роман Чорномаз. Фото

Раніше повідомлялося, що у боях за Україну загинув стрілець-снайпер з Тернопільщини. Військовослужбовцеві було лише 23 роки