Туреччина готує Росії “другий фронт”: РФ блага Анкару “утриматися” і не робити цього

СВІТ

Анкара, користуючись тим, що армія РФ загрузла у війні з Україною, ймовірно, готує велику операцію в Сирії.

Росія ризикує отримати другий фронт Сході. Туреччина готується до великої операції у Сирії, користуючись тим, що Кремлю довелося перекинути звідти значну частину контингенту в Україну. Ситуація для Москви та її сирійського друга-диктатора Башара Асада настільки тривожна, що із заявою виступила речник МЗС РФ Марія Захарова на брифінгу 29 червня.

Про майбутню операцію на півночі Сирії вже відкрито говорять влада Туреччини. Так, офіційний представник турецького лідера Ібрагім Калин заявив, що вона може розпочатися “будь-якої миті”. Згідно з чутками, Анкара має намір упоратися до ісламського свята Курбан-байрам, тобто до 9 липня. Мабуть, це не просто чутки. Захарова закликала Туреччину “утриматися” від операції, уточнивши, що це буде “порушенням суверенітету та територіальної цілісності” Сирії.

“Ми закликаємо турецьких партнерів утримуватися від кроків, які могли б спричинити небезпечну ескалацію напруженості”, – заявила вона. Примітно, що Захарова, відома своїм хамством, у разі дуже стримано зверталася до Анкарі. Очевидно, Москва побоюється провокувати Туреччину на якийсь конфлікт.