Цей день настав! Капіmуляція в Бахмуті? Виводять все – ЗСУ добuлu: ганебна поразка Кремля! Переможемо!

Без категорії

Російські війська вимушено призупинили наступ на Бахмут у Донецькій області та перекидають бронетехніку та артилерію у бік Соледара, що розташований за 15 кілометрів.

Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на українських командирів та британську розвідку.

За словами джерел, росія вже не завдає ударів по Бахмуту з тією ж жорстокістю, що й минулого місяця. Натомість окупанти перекинули частину техніки та вогневої сили на Соледар.

Під Бахмутом сповільнився наступ російських загарбників. Їм важко буде утримувати високий темп своїх операцій.

Бахмут і Соледар є частиною одного фронту, бої точилися навколо обох міст. І ослаблення наступу в одному районі не означає, що росіяни повністю відмовилися від взяття Бахмута – скоріше опір України змусив їх переглянути свої плани.

За словами представників українського командування, росіяни, можливо, вирішили «промацати» українську оборону навколо Соледара та по можливості здобути перемогу хоча б там.

Бахмут має невелике стратегічне значення, пише видання, але набув великого значення для найманців «Вагнера» та для генерала Сергія Суровікіна. Взяття міста мало б велике психологічне значення для росії після низки невдач на полі бою.

Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки вже підкреслювало, що Російські війська навряд чи досягнуть успіху під Бахмутом на Донеччині найближчими тижнями.

«У середині грудня російські військові та проксі-сили Вагнера, ймовірно, брали участь у своїх піхотних атаках навколо міста Бахмут у Донецькій області. Однак багато з цих операцій погано підтримувалися. За останні десять днів Україна виділила значні підкріплення для захисту сектору і частота російських атак, ймовірно, знизилася порівняно з піком у середині грудня. Обидві сторони зазнали великих втрат», – сказано у повідомленні.

На сьогодні російські наступальні операції у цьому районі проводяться лише на рівні взводу чи відділення.

«Малоймовірно, що росія досягне значного прориву під Бахмутом у найближчі тижні», – додали у розвідці.

Інформацію про те, що бійці ЗСУ продовжують контрнаступ на Донецькому напрямку, а найбільш складною ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ, раніше підтверджував головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний під час розмови із головою Об’єднаного комітету начальників штабів США генералом Марком Міллі.

Під час першої в новому році телефонної розмови Залужний розповів Міллі про зміни в оперативно-стратегічній обстановці, насамперед у наземному та повітряному просторах України.

Як зазначив Залужний, важкі бої тривають на рубежі Сватово-Кременна, а також у напрямку Лисичанська.

«Найскладніша ситуація залишається на ділянці Соледар-Бахмут-Майорськ. Там ворог фактично своїми трупами намагається просуватися вперед, але підрозділи Сил оборони ціною надзусиль стримують ворожий наступ. На Донецькому напрямку нам вдалося утримати позиції навколо Авдіївки та продовжити контрнаступальні дії. Ми надійно тримаємо оборонні рубежі на Запорізькому напрямку та докладаємо зусиль для захисту від ворожих обстрілів Херсона, насамперед мирних мешканців та об’єктів критичної інфраструктури міста. Ситуація на кордоні з республікою Білорусі повністю контролюється», – заявив головнокомандувач у Телеграмі.

Залужний подякував генералу Міллі за надані зенітні ракетні комплекси іноземного виробництва, адже вони рятують життя насамперед мирних громадян України.

Джерело