Це нарешті сталось! Радісна новина з Бахмуту – без шансів: ЗСУ валяmь пачкаmu. Знати всім!

Без категорії

Народний депутат України, полковник СБУ Роман Костенко зазначив, що росіяни сконцентрували в районі Бахмута великі сили.

Про це він сказав в ефірі телеканалу “Еспресо”.

“Є речі, які вирішуються виключно на полі бою. Час покаже, хто стійкіший і сильніший, у кого краща зброя. Зараз росіяни сконцентрували в районі Бахмута великі війська. Після втрати Херсона, правобережжя Дніпра, втрати Харківщини, після багатьох відступів, росіянам важливо взяти Бахмут. Їм потрібно досягти хоч якогось успіху та вийти на адміністративні кордони Донеччини й Луганщини”, – зауважив Костенко.

Полковник СБУ також додав, що на Бахмутському напрямку воює ПВК Вагнера.

“Вагнерівці намагаються довести Путіну, що вони можуть діяти самостійно та виконувати завдання. У Бахмуті окупанти сконцентрували політичні, військові й бандитські інтереси, всі сфери впливу РФ. Нашим хлопцям дійсно дуже важко, але ЗСУ тримаються, і роблять все, щоб втримати місто”, – наголосив Костенко.

Російські війська не зможуть окупувати Бахмут, який вони штурмують вже кілька місяців поспіль, вважає військово-політичний оглядач групи “Інформаційний простір” Олександр Коваленко.

Про це він розказав в ефірі Суспільного.

Як розказав Коваленко, захоплення Бахмута для російського командування важливе з декількох причин.

“Це вже не лише пропаганда, або рефлексії на відновлення кордонів якоїсь там “ДНР”. На сьогодні Бахмут є логістичним вузлом, який відкриває шлях в напрямку Слов’янська та Краматорська”, назвав першу причину аналітик.

Друга причина це створення “лінії безпеки”. На думку Коваленка, захоплення Бахмута, Авдіївки та Вугледара окупаційними військами убезпечить їх тил від ударів ЗСУ.

“Якщо ми подивимось на мапу, то ці міста утворюють лінію, яку можна розглядати як буфер безпеки для окупаційних військ, якщо вони будуть їх контролювати. Бо розміщення у цих містах ЗСУ дозволяє нашим українським військовим наносити ефективні удари вглиб окупованої території”, — розказав він.

Командування армії РФ вірить в успіх під Бахмутом, зауважив Коваленко. Крім того, на сьогодні — це єдина перемога для них серед великої кількості фіаско, яких вони зазнають на фронті.

“Я думаю що російській армії взагалі не вдасться окупувати Бахмут. Кілька днів тому ми бачили як в Ірміно на Луганщині вибухнув досить великий склад з боєприпасами. Це був один з найбільших складів в цьому районі, з якого відбувалось найбільше постачання боєкомплекту для артилерії, яка забезпечує вогневий вал на Бахмутському напрямку. Тобто на сьогодні російські окупаційні війська відчувають проблеми з боєкомплектом для артилерії саме через це. Найближчим часом ці проблеми можуть зрости ще більше”, — зауважив експерт.

Просування окупантів ускладнюється і нестачею професіоналізму в армії. До прикладу мобілізовані з “ЛНР” та “ДНР” не спроможні на ефективні штурмові дії:

“Зараз якісь наступальні дії окупантам вдаються лише завдяки використанню тактики вогневого валу. Цю тактику вони не використовують на інших ділянках фронту. Їм не вистачає там пропорційно артилерії, а тим більше боєкомплекту. Отже, коли дефіцит боєкомплекту буде достатній, щоб вони не могли використовувати цю тактику, а це може відбутися вже у першому кварталі наступного року, то в них зупиняться будь-які наступальні та оборонні дії”.

Варто не забувати, що штурмові дії ворога не призводять до змін на Бахмутському напрямку, також відбувається тиск противника на всіх напрямках лінії фронту.

Джерело:korupciya.com