Тримайте кулаки! Вирішальний бiй – ЗСУ пішли наnролом: по моruлах РФ. Там пеkлo, почалось!

Без категорії

Сили оборони продовжують виконувати задачі на Східному напрямку.

Ситуація складна, але контрольована. Ворог перекидає резерви на Бахмутський напрямок, намагаючись зупинити наше просування. Про це повідомив командувач Сухопутних військ ЗСУ генерал-полковник Олександр Сирський.

Водночас, противник зосередив свої основні сили на Куп‘янському напрямку, де українські воїни тримають оборону.

В Інституті вивчення війни (ISW) помітили, що активізацією дій на Куп’янському напрямку росіяни намагаються відтягнути резерви Сил оборони з критично важливих ділянок фронту, проте, на думку експертів, окупантам не вдасться здійснити оперативно значимий прорив.

Аналітики зазначають, що українські війська продовжували контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту на тлі активізації російських наступальних операцій уздовж кордону Харківської та Луганської областей 17 липня.

Російські та українські джерела повідомили, що війська РФ розпочали активні наступальні операції та просунулися в районі Куп’янська (між північно-східною Харківською та північно-західною Луганською областями) за останні кілька днів.

В огляді вказується, що російські війська, ймовірно, проводять наступальні операції на цій ділянці фронту, намагаючись скористатися тим, що українські сили зосереджені на інших ділянках фронту, і відволікти українські резерви від критично важливих районів території бойових дій, а саме: Бахмутського, західної частини Донецької та західної частини Запорізької областей, де українські війська проводять контрнаступальні операції.

Однак, на думку експертів, низька якість і склад російських військ, які наразі розгорнуті на цій лінії, швидше за все, завадить Росії досягти більш ніж тактично значущих успіхів або здійснити оперативно значимий прорив.

За повідомленням російський та українських джерел, відбувається перекидання сформованих з російських ув’язнених штурмових підрозділів “Штурм-З” на Куп’янський напрямок.

Фахівці нагадують, що ISW вже оцінювала, що підрозділи “Штурм-З” мають погану оперативну ефективність через низький моральний дух і дисципліну.

У звіті також зазначають, що Сили оборони продовжували контрнаступальні операції під Бахмутом, на південь від Великої Новосілки, та під Оріховим на заході Запорізької області протягом 17 липня.

Нагадаємо, з минулого тижня ворог активно наступає на Купʼянському напрямку Харківської області. Сили оборони України продовжують наступальні операції на Мелітопольському та Бердянському напрямках.

Російські загарбники пожвавили бойові дії на Куп’янському напрямку, аби відтягти Сили оборони України з-під Бахмута, де українські захисники поступово просуваються вперед.

Про це заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила у Telegram. “Щойно ми перехоплюємо оперативну ініціативу і починаємо просуватись вперед, ворог одразу активізується на додаткових напрямках, щоб відволікти і відтягнути наші сили туди”, – наголосила Маляр.

“Власне, зараз те саме відбувається. Росіяни запанікувати від нашого просування на Бахмутському напрямку. Бо воно, хоч і поступове, але щоденне і майже всі панівні висоти довкола міста ми зайняли”, – відзначила Маляр.

У зв’язку з цим, вона вважає, що ситуація є передбачуваною. “Ворог рушив на відволікаючий Куп’янський напрямок, як вже не раз робив, але безуспішно. Ідуть бої. Наші штаби працюють 24/7 та оперативно реагують на ситуацію. Наші бійці мужньо долають ці обставини і нищать ворога”, – повідомила Маляр.