Токаєв повстав проти Путіна, не бажаючи віддавати рф три області Казахстану

СВІТ

Казахстан очікував, що Росія захоче відібрати його території, тож Токаєв відмовився підтримувати вторгнення Путіна в Україну.

Росія хоче захопити три північні області Казахстану, саме тому президент Касим-Жомарт Токаєв пішов проти диктатора Володимира Путіна. Про це 9 липня заявив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський в ефірі “24 канали”.

“Казахи про це знають, і Токаєв про це знає, тому веде таку політику”, – наголосив експерт. Співрозмовник ЗМІ зазначив, що в Казахстані завжди розуміли небезпеку, яка походить від РФ. Підтримка спроб сепаратизму, спроби створення “російської автономії” та “Уральської народної республіки”, до всього цього доклав руку Кремль.

За словами Лисянського, після 2014 року, коли Росія анексувала Крим та розпалила війну на Донбасі, створивши терористичні “ЛНР” та “ДНР”, у Казахстані посилили кримінальну відповідальність за сепаратизм. Глава інституту зазначив, що Україна дала відсіч РФ, і тепер армія окупантів може рушити у зворотному напрямку та зайти до Казахстану.