Тільки не плачте! Остання лінія оборони РФ все – ЗСУ беруть ВЕСЬ РЕГІОН: диво на фронті! Переможемо!

Без категорії

Ситуація для російської армії на Запорізькій ділянці фронту стає дедалі тяжчою. Підрозділи ЗСУ продовжують просуватися вперед, накриваючи передові позиції окупантів вртилерією.

Більше того, внаслідок активних дій української армії у російських окупантів смуга забезпечення в Запорізькій області «тріщить по швах», а подекуди зовсім порвалась.

Армія РФ не справляється із утриманням тиску ЗСУ в районі Малої Токмачки і в найближчій перспективі можливе кульмінаційне «каскадне» падіння лінії оборони, вважає OSINT-дослідник, військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

Коваленко зазначив, що Запорізький напрямок – найобладнаніша лінія оборони окупантів – фактично продавлена.

Більше того, ЗСУ вже вийшли на удари по другій та третій лінії оборони супротивника. «Мокрими Ялами триває переважно дистанційна робота артилерії у напрямку Старомлинівки, яка є опорником вже по другій лінії окупантів. Крім того, вогнева поразка здійснюється і за тиловою третьою лінією, внаслідок чого час від часу виносяться системи ППО», – пояснив Коваленко.

Паралельно ЗСУ вирівнюють правий фланг, з якого ЗС РФ відійшли до другої лінії вздовж Олинське-Любимівка-Новозлатополь, залишивши тільки мобілізованих зеків, не здатних ефективно захистити цю ділянку.

Схожа ситуація у районі Роботино, додав експерт. Доля населеного пункту може вирішитися вже найближчими днями, упевнений оглядач: «Смуга забезпечення у цьому напрямку продавлена, і окупанти розглядають варіант із відходом на новий рубіж».

«У разі звільнення Роботино по 0408 окупанти «посипляться» Новопрокопівкою, Ільченковим і Солодкою Балкою. Тобто, найлогічніше, окупантам слід би бігти одразу і без оглядки до Токмака. В іншому випадку, нічого хорошого на них у даній локації не чекає, крім лотереї «200-300-400», – зазначив експерт.

А в районі Малої Токмачки 38-а ОМСБр та БАРСи не справляються із утриманням тиску української армії. У найближчій перспективі у напрямку Полог Коваленко не відкидає «каскаду».

Водночас ЗСУ пішли також у напрямку Дорожнянки та Марфопіля. “Тобто тиск на Пологи буде зростати не тільки з правого флангу, але і з півночі”, – пояснив оглядач, натякнувши, що цей місяць для ворога буде “спекотним”.

Протягом 1 липня ЗСУ продовжували наступати вздовж адмінкордону Запорізької та Донецької областей і домоглися успіхів на північний захід від Великої Новосілки, зазначив напередодні Інститут вивчення війни.

Раніше видання The Washington Post із посиланням на американського військового писало, що контрнаступ ЗСУ рухається повільно через кілька причин. Серед них – мінні загородження, відсутність ефекту раптовості і недостатні логістичні проблеми у росіян.

Зазначається, що проводити наступ швидко також заважає відсутність ефекту раптовості, який був тоді, коли захисники України досить швидко звільнили від окупантів великі території на Харківщині.

Крім цього, зараз у російських окупантів немає таких логістичних проблем, які були на правобережжі Херсонської області.

Тому просування українських воїнів вперед може бути повільним, і це буде важка боротьба, зазначають співрозмовники видання. Але при цьому наголошується, що українці роблять усе правильно, намагаючись зберегти максимум життів.

Також зазначається, що позитивний результат для контрнаступу мають прицільні удари по складах зброї та логістиці російських окупантів. Таким чином вдається погіршити здатність загарбників опиратися наступу, тому з часом справи захисників України на фронті можуть піти легше.

“На початкових етапах наступ уже показав результати та засвідчив, що як би росіяни не старалися, вони не можуть втримати вже захоплені землі, тож про окупацію якихось нових територій годі й казати”, – наголошується у матеріалі.