Теpмінoво! Російський безпілотник аmаkував околиці pумунського міста з населенням у 270 тисяч

СВІТ

Армійська система радіолокацій Румунії зафіксувала несанкціоноване проникнення в національний повітряний простір. Сигнал у повітрі було зафіксовано на шляху до міста Галац.

В результаті мешканці найближчих населених пунктів отримали сигнал тривоги із системи Ro-Alert із закликом пройти до укриттів. Про це повідомляє видання Digi24.

У Міністерстві оборони підтвердили, що національна система радіолокацій зафіксувала невідомий об’єкт у повітряному просторі Румунії.

Жителі на околиці Галаца повідомили у поліцію, що увечері 29 вересня чули гучний вибух.

На місце події було направлено екстрені служби, які розпочали пошукові роботи на околиці міста Галац.

Рятувальники шукають можливі предмети, які могли впасти з неба.

Слідчі встановили координати пошуку, ізолювали район і не пускають місцевих жителів на потенційно небезпечну територію.

Варто зазначити, що Міністерство національної оборони Румунії попередило сили Служби повітряної поліції про чергову російську атаку на півдні України.

Радіолокаційна система спостереження румунської армії вказала на можливе несанкціоноване проникнення в національний повітряний простір після виявлення груп безпілотників, що прямували на територію України, неподалік кордону з Румунією.

Румунський громадський активісти Раду Хоссу в соцмережі X, раніше відомої як Twitter, заявив, що за 2,5 км від міста Галац із населенням 270 тисяч людей впав російський безпілотник.

За його словами, після інциденту Повітряна поліція НАТО перебуває у стані підвищеної бойової готовності та літає на винищувачах на малій висоті.

Хоссу заявив, що цього разу румунська влада має відповісти рішуче на російські терористичні атаки.

“Навіть якщо ці дрони не були навмисно спрямовані Росією проти Румунії, вони також можуть мати значення для спостереження за реакцією Румунії.

Ці дрони прилітають в Румунію тільки через Російську Федерацію, ту саму, яка ініціювала це незаконне, аморальне, нелегітимне та неспровоковане вторгнення”, – заявив громадський активіст.

У Румунії повідомили про ймовірне порушення свого повітряного простору: є дані про падіння дрона

Джерело