Такого ніхто передбачити не зміг! Прямо під Запоріжжям – підняти прапори: масштабне звільнення. Вже скоро!

Без категорії

Гауляйтер Запорізької області Євгєній Балицький оголосив про “евакуацію” населення 18 населених пунктів. Ці заяви робляться з дозволу Кремля. Росіяни розуміють, що контрнаступ ЗСУ неминучий. 
Таку думку в ефірі одного з українських ЗМІ висловив російський опозиційний політичний діяч і правозахисник Марк Фейгін.

За його словами, колаборанти у Запорізькій області намагаються уникнути відповідальності.

“Вони розуміють, що контрнаступ ЗСУ неминучий. Усі ці заяви робляться не випадково, а з дозволу військово-політичного керівництва Росії. Вони намагаються уникнути відповідальності, що це не вони розпочали війну, а російська влада”, – зауважив він.

Фейгін зазначив, що росіяни можуть готувати провокації на Запорізькій АЕС, але такі дії дуже небезпечні. На його думку, поки окупанти не будуть бити по реакторах, але від ворога можна очікувати всього.

Наслідки можуть бути непередбачувані, якщо вони підірвуть реактор. Щось полетить не туди чи не так. Це не просто удар по конкретному реактору, а радіація. Швидше за все, вони поки утримаються від цього. Хоча очікувати можна всього, що завгодно,
– вважає співрозмовник.

Правозахисник припустив, що якщо контрнаступ ЗСУ розпочнеться у Запоріжжі, то росіяни можуть покинути ЗАЕС та заявити, що зробили це через обстріли з боку України. Мовляв, заради безпеки їм нічого не залишалось. Для цього потрібні дії української сторони.

“Як росіяни покидали Херсон? Вони говорили, що була порушена логістика тощо. Насправді не так. Українські війська рухались вздовж берега Дніпра та досить далеко просунулись. Вони почали йти у момент, коли після операції у Харкові ЗСУ вже поставили ціль деокупувати правий берег”, – пригадав опозиціонер.

Як сказала начальниця Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк. На тимчасово окупованих Росією територіях відбувається щось дивне. Ворог у паніці закликає населення “евакуюватися”. Очевидно, що окупанти роблять це з власної вигоди. Людей вивозять у ті райони тимчасово захоплених територій, де стоять російські військові підрозділи. Про це Гуменюк розповіла в ефірі телемарафону.

За її словами, ворог використовуватиме цивільне населення як “живий щит”.

Ми бачимо імітацію турботи про місцеве населення кожного разу, коли в окупантів трошки підгорає. Ми бачили такі дії і на правому березі, коли вони розвивали активність щодо переміщення місцевого населення. Ми спостерігаємо це і на лівому березі Херсонщини зараз, коли бачимо, що вони, виявляючи псевдотурботу, намагаються евакуювати людей глибше,
– наголосила Гуменюк.

Вона констатувала, що українців загарбники відвозять туди, де сконцентровано російські підрозділи та техніку. Також Гуменюк зазначила, що українців з Енергодара Запорізької області окупанти вивозять до Бердянська, однак не тому, що вважають цей населений пункт безпечним, а тому, що прагнуть переконати всіх, що на Запоріжжі є “безпечніші місця”.

Окрім тимчасово окупованого Запоріжжя росіяни насправді можуть залишити й інші території. Причиною цього є зокрема й те, що РФ не вистачає особового складу, кий може якісно утримувати зайняті рубежі. Зокрема, за словами військового експерта Олега Жданова, без ПВК “Вагнер” окупанти не змогли б просунутися на жодному напрямку фронту. Саме з цієї причини, як вважає полковник запасу ЗСУ, Пригожин вирішив шантажувати владу РФ, погрожуючи вивести свою приватну армію з Бахмута. Є ймовірність, що без “вагнерівців” у них звалиться весь фронт.

Спершу Олег Жданов розповів про особливості російської армії: “Там, де працює виключно регулярна армія РФ, вона успіху не має. Ми постійно завдаємо поразки, вони відходять, а потім і потрібно кілька діб, а часом і тиждень, щоб перегрупуватися, відновити боєздатність, заповнити втрати в особовому складі та озброєнні, і знову вони намагаються відновити наступальні дії. Я скажу, що з кожною такою атакою бажаючих йти в цей наступ все менше і менше у російській армії. Це велика проблема”.

Після цього військовий експерт розкрив важливий нюанс щодо можливостей армії РФ: “Тому Пригожин і шантажує. Він чітко розуміє, що якщо він крикне: “Хлопці, пішли звідси!” вони втечуть і їх ніхто не втримає. У них такий бойовий досвід, що вони зметуть будь-який загороджувальний загін, який би не виставили російські регулярні війська.

Полковник запасу ЗСУ припустив, яким фіаско для РФ може обернутися відхід “вагнерівців” з України:

“Якщо буде дірка на фронті, то він може посипатися, а Росія на сьогодні не має резерву, щоб заткнути цю дірку”, зазначив Жданов