Таке вперше в історії – гляньте, що зробив Лідер Китаю Сі Цзіньпін. Він принципово не став вітати путіна з 9 травня

СВІТ

Лідер Комуністичної партії Китаю Сі Цзіньпін фактично проігнорував головне свято нинішнього режиму в Росії – день перемоги. Останній ключовий партнер, на якого так відчайдушно спирався диктатор Володимир Путін, не зателефонував до Кремля і навіть не надіслав формальну вітальну листівку.

Про це свідчить відсутність усілякого згадування порядку денного китайсько-російських відносин, як на урядовому сайті Росії, так і китайського МЗС. 9 травня Сі вважав за краще не витрачати час на Путіна, а зателефонував до Руанди, щоб висловити співчуття президенту Полю Кагаме через стихійні зливи та повені.

Взагалі цього місяця китайський лідер не особливо активний у міжнародних контактах. Останній зафіксований міністерством зовнішньополітичного відомства в Пекіні 6 травня: тоді Сі надіслав листа до Лондона, щоб привітати Чарльза III та його дружину Каміллу з коронацією.

Нагадаємо, що до Москви з нагоди “побєдобєсія” на Красній площі до Путіна приїхали президент Киргизстану Садир Жапаров, прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, самопроголошений лідер Білорусі Олександр Лукашенко. Останній, втім, негайно залишив столицю РФ одразу після офіційної частини через хворобу.