Свіжі новини з Бахмуmа: ЗСУ пішли стіна на стіну. Там зараз сnравжнє nеkлo: Розnочавася шmурм. Наші захuснuкu відmісняюmь вороrа

Без категорії

Після кількох місяців боротьби за українське місто Бахмут Донецької області останніми днями битва досягла апогею. Вранці у суботу, 4 березня, Збройні сили України пішли у контрнаступ. Українські штурмові бригади почали відтісняти окупантів із майже оточеного міста.

Про це повідомляє The New York Times. Захисники нашої країни розпочали атаки із землі, обстрілюючи російські позиції артилерією obozrevatel.com

Зазначається, що ще до наступу ЗСУ перемістили свої сили, щоб відкинути російські війська від останньої головної магістралі, яка веде до міста. Це зберегло як лінію постачання, яка місяцями допомагала українським солдатам стримувати російський наступ, так і шлях відходу, якщо вони вирішать відступити.

“Я впевнений, що Бахмут утримається. У нас достатньо сил, щоб відкинути ворога з цього міста, але це залежить від завдань, що стоять перед командуванням, чи то утримання міста, чи заподіяння противнику максимальних втрат”, – сказав полковник Євген Межевікін, командир зведеної тактичної групи, що воює у Бахмуті.

ЗМІ зазначає, що битва за місто стала вирішальним моментом війни для обох армій.

“Це більше не боротьба за Бахмут: це марафонське змагання, щоб побачити, яка армія може зламати іншу”, – йдеться у статті NYT.

Як відомо, Росія кинула десятки тисяч нових мобілізованих солдатів, щоб захопити місто. Україна, зі свого боку, використала всі вивчені за рік війни тактики, щоб утримати позиції та завдати окупантам максимальних втрат.

“Ми відбиваємо від 15 до 20 атак на день. Сьогодні все йде більш-менш нормально. У середньому ми випускаємо від 80 до 120 снарядів на день. За півтора місяця ми випустили понад 5000 снарядів”, – сказав 26-річний захисник Владислав, командир самохідної артилерійської батареї, що розташована поблизу околиць Бахмута.

За словами Межевікіна, зараз артилерійські боєприпаси закінчуються. І саме із цим пов’язана втрата позицій.

“Брак є. Хотілося б більше людей, більше машин, більше боєприпасів для знищення противника на підступах і його резервів, щоб у наших людей було менше втрат і не було таких напружених боїв”, – сказав Межевікін.

Інші українські командири заявили, що ПВК “Вагнер”, що хоче взяти Бахмут, поповнила свою чисельність тисячами засуджених.

“Противник посилав в атаку по 20 осіб шість-сім разів на день. Уявіть: приходять двадцять хлопців, ми їх убиваємо. Через п’ять хвилин приходять ще 20 хлопців, ми їх убиваємо. За годину ще 20”, – сказав командир роти Олександр, який брав участь у штурмі, додавши, що Росія атакує на останньому диханні.