Світова бензоколонка закривається: санкції обвалили Росії імпорт, тепер настала черга експорту

ВІЙНА

Санкції не працюють? Нічого подібного. Спочатку накрили імпорт. Він упав на 90%. Розумники зраділи: у нас профіцит зовнішньоторговельного балансу, у нас карбованець зростає. А тут бабах. Наразі санкції починають знищувати експорт, насамперед енергоносіїв, які здебільшого і годують російський бюджет.

Це складніше, ніж ударити по експорту, вимагає підготовки та більше часу. Світова бензоколонка закривається. Захід відмовляється від російської нафти протягом місяців, від газу планував відмовитися протягом найближчих кількох років, проте Кремль своїм шаленим газовим шантажем сам змушує зробити це набагато раніше. Більшість доходів від експорту енергоносіїв Росія отримувала від Заходу. Китайський та інші азіатські ринки не потребують таких обсягів. Тим більше, планують збільшити видобуток нафти Саудівська Аравія та деякі інші країни-експортери.

А тут ще рішення G7 про граничну ціну 40-45 доларів за барель російської нафти наспіє. Захід фактично офіційно оголосив, що припиняє робити гешефти з Росією принаймні при цьому режимі. Згортання справ займе певний, але не надто довгий час. Десь максимум за рік від світової бензоколонки не залишиться каменю на камені. Чим торгуватимуть? Матрешками, лаптями чи балалайками?”