Суддям з пенсією більше 150 тисяч грн хочуть урізати виплати, але українцям рано радіти: деталі законопроєкту

ДУМКИ

Розмір пенсії одного судді Конституційного Суду у відставці перевищує 70 мінімальних пенсій.

На розгляді у Верховній Раді знаходиться законопроєкт № 8321, яким пропонується урізати пенсії суддям Конституційного Суду.

Про це повідомляє інформаційна платформа social.com.ua. politeka.net

Наразі пенсії суддів Конституційного Суду становлять 50% від їхньої зарплати, яка складається з посадового окладу та доплат. Базовий оклад становить 75 прожиткових мінімумів для працездатних осіб. Один такий прожитковий мінімум станом на 1 січня 2023 року становить 2102 грн. Відповідно оклад перевищує 150 тисяч гривень. Тобто розмір пенсії одного судді Конституційного Суду у відставці перевищує 70 мінімальних пенсій.

Законопроєктом № 8321 пропонується внести необхідні зміни до Закону України «Про Конституційний Суд України» й урізати пенсії суддів Конституційного Суду з 50% до 30% посадового окладу.

Але є низка питань до законопроєкту. По-перше, зараз в Україні лише 42 судді Конституційного Суду у відставці. І навіть, якщо закон ухвалять, то їхні пенсії все одно не вріжуть, адже закон зворотної сили не має. Тобто може йтися лише про майбутніх суддів-пенсіонерів.

У Конституційному Суді працює одночасно 18 суддів, які обираються строком на дев’ять років. Тобто навіть якщо закон ухвалять завтра, то ніякого негайного результату не буде.

Також виникає питання, що робити із суддями інших інстанцій, яких в Україні ще близько 3,5 тис., адже їхні пенсії так само призначаються в розмірі не менше 50 % від суддівської винагороди. І станом на 1 січня середній розмір пенсії судді перевищує 96 тис. грн. За минулий рік суддівська пенсія в середньому зросла приблизно на 5 тис. грн.