Столичний суд відмовив УПЦ МП у проведенні богослужінь на території Києво-Печерської лаври, – Ткaченко

ДУМКИ

Господарський суд Києва відмовив УПЦ МП у доступі та проведенні богослужінь на території Києво-Печерської лаври. Засідання відбулось 13 червня.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко. Договір про оренду майна заповідника із представниками московського патріархату було розірвано 29 березня.

“Маємо першу і вірю, що не останню, перемогу в суді у справі повернення майна Києво-Печерської лаври державі. 13 червня в Господарському суді міста Києва відбулось слухання по суті у справі 910/423/23 за позовом УПЦ до Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” про усунення перешкод Української православної церкви (МП. – Ред.) у користуванні майном (а саме у доступі та здійсненні богослужінь)”, – розповів Ткаченко.

За його словами, представники чоловічого монастиря московського патріархату не прибули на засідання та подавали клопотання про перенесення, які були відхилені судом як необґрунтовані.

“Суд, дослідивши матеріали справи, прийняв рішення про відмову в задоволенні позовних вимог УПЦ (МП. – Ред.)“, – резюмував Ткаченко.

Нагадаємо, спеціальні комісія Мінкульту завершила роботу на території Києво-Печерської лаври. Загалом спеціалісти перевірили та повернули у власність держави 79 об’єктів.

Як повідомляв OBOZREVATEL, незважаючи на закінчення роботи комісії у Києво-Печерській лаврі та складання акту приймання-передачі об’єктів, УПЦ МП продовжує користуватись майном і не залишила територію заповідника. Тепер це питання буде вирішуватись у судовому порядку.