Спíшuмо з вамu подíлuтuся! Вíдразy 2 областí! Жест доброї волí від оkуnантів! Вuводять вíйська, невже kаníтуляцíя?

Без категорії

Навіть усвідомлюючи безглуздість утримання контролю за певною ділянкою фронту, росіяни не можуть собі дозволити її втратити, бо потрапили в «інформаційну пастку» через ситуацію з Бахмутом. 

Про це заявив полковник запасу ЗСУ Роман Світан в ефірі одного з українських каналів.

Про значення ділянки фронту в районі Бахмута для росіян військовий експерт сказав наступне:

«Було подано все так, що Бахмутсько-Соледарський виступ, який, в принципі, будь-який генерал зробив би так, що вони давно звідти вийшли і відійшли б на Попасну. Це називається вирівнювання фронту та керований відхід, а ось вони цього зробити не можуть, тому що інформаційно Соледарсько-Бахмутський виступ накачаний так, що відхід із цього виступу буде сприйнятий російським суспільством як втрата Криму. Для них це приблизно однаково. Це називається інформаційний капкан».

Полковник запасу ЗСУ висловився і про плани військового керівництва РФ, які можуть різко змінити ситуацію на фронтах України: «Вони однозначно війська перекидатимуть із Херсонського та Запорізького напрямів спочатку на посилення в районі Бахмута для того, щоб не допустити проривів наших чи знищення цього виступу. Вони, швидше, вийдуть з Херсонського та Запорізького напрямків, залишать Запорізьку атомну, але сидітимуть у цьому Бахмутсько-Соледарському виступі, бо для них інформаційний капкан для російського народу буде набагато потужнішим за втрати Бахмута та Соледара».

Так вже стало відомо, що Росія перекинула резерви на Бахмутський напрямок, щоб зупинити просування українських сил. Ворог стягує на Бахмутський напрямок приватні військові компанії. Ці компанії пов’язані з російським “Газпромом”, зокрема, “Факел” і “Потік”. Про це в ефірі телемарафону розповів речник 26 артилерійської бригади Сухопутних військ ЗСУ Олег Калашніков.

За його словами, росіяни почали перекидати резерви на Бахмутський напрямок, коли зрозуміли, що на північному і південному флангах українські бійці почали “відтискувати висоти”.

Відомо, що ватажок вагнерівців Євгеній Пригожин вивів своїх найманців з-під Бахмута. Через це Росії, як каже Калашніков, довелося вже навіть кидати свої елітні підрозділи і контрактників.

Ми спостерігаємо тут і різні ПВК “Газпрому”, зокрема, “Факел”, “Потік”. Чотири батальйони їхніх ПВК на сьогодні тут задіяно, – повідомив Калашніков.

Зазначимо, що заступниця міністра оборони Ганна Маляр зранку 3 липня повідомила, що на Бахмутському напрямку в останні два дні ворог перекинув два полки десантно-штурмових військ.

Олег Калашніков розповів, що на Бахмутському напрямку продовжується активна оборона українських сил. За його словами, наші війська поступово просуваються вперед, і супротивник намагається стримувати їх як на південному, так і на північному флангах.

Він розповів, що поблизу Бахмута спостерігається зменшення кількості ворожих артилерійських систем. Натомість окупанти частіше використовують танки.

“Нам вдається їх нищити, також вони виходять з ладу через знос. Вони зараз залучають замість артилерії танки. Артилерії все менше і менше, хоча достатньо на даний час, і вони продовжують вести дуже сильний вогонь по наших позиціях”, – резюмував Калашніков.

Зокрема стало відомо, що десантники 77 бригади ДШВ знищили боєкомплект окупантів в районі Бахмута.

“У результаті злагодженої роботи артилерії та розвідки десантників противник втратив велику кількість боєприпасів”, – розповів один із воїнів.

Примітно, що українським оборонцям вдалося влучити у щойно доставлені та розвантажені ворожі боєприпаси. Тож це в свою чергу значно ускладнило становище противника.