“Шлях самypaя”: японець приїхав до України волонтерuтu, але став вoїнoм ЗСУ

СВІТ

Чоловік каже, що у нього на Батьківщині не сильно підтримують земляків, які воюють у чужій країні.

Японець Такао Тайнака після повномасштабного вторгнення російських загарбників до України вирішив не залишатись осторонь цієї біди.

35-річний чоловік подолав понад 10 тисяч кілометрів, щоб допомогти Україні відбити російську агресію, інформує Liga.net.

На початку 2022 року Тайнака жив у Японії, де працював консультантом з менеджменту. Чоловік вирішив допомогти цивільним українцям після початку війни та відправитись для цього до України.

Чоловіка на батьківщині ніхто не став відмовляти від небезпечної подорожі. Тайнака розказав, що ріс без батька, та мало отримував любові від матері, тому дуже рано покинув рідний дім і жив сам.

Після приїзду до України він знайшов декілька волонтерських центрів, з якими почав співпрацювати. Як волонтер він відвідував навіть таке небезпечне місто як Бахмут.

“Я був справді зворушений добротою та теплом багатьох людей. Мене прийняли українці, хоча я не розумів їхньої мови”, – каже Такао.

У Бахмуті він будував підземні укриття для цивільного населення разом з іншими волонтерами. Чоловік з волонтерами у шоломах та бронежилетах відкачували воду з-під землі.

“З Бахмута мені запам’ятався один момент. Цілу ніч ми копали землю для укриття. Під постійними обстрілами та боями. Бої йшли за 500, 300, 200 метрів від нас. Ми були абсолютно щасливі, коли закінчили роботу”, – розповідає іноземець.

Чоловік розповів, що за час перебування в Україні він знайшов кілька друзів, але більшість з них загинули на війні з російськими загарбниками. Наразі він вступив до Інтернаціонального легіону і воює у якості піхотинця. На полі бою він ще не був, але проводить постійні тренування.

Його тренування тривають офіційні з 10:00 до 16:00 кожного дня. Переважно з іншими військовими він спілкується жестами, тому незнання мови чоловіку не заважає. Тайнака вважає, що офіційних тренувань йому замало, тому він встає кожного дня о 6 ранку та бігає 10 кілометрів у бронежилеті.

“Після 6-годинної бойової підготовки я конспектую те, чому навчився. Потім я вивчаю мову, основи руху солдата та кулі. Ввечері я пробігаю ще 5 кілометрів і знову тренуюся. Я ніколи не відчуваю себе втомленим. Я – японець і у моїх жилах тече самурайська кров”, – каже Такао.

Він також додав, що у Японії переважно критикують його співвітчизників, які вирішили воювати за Україну, адже вважають, шо війна не веде до миру, а збільшує ризик ядерного протистояння.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що японець, що жив у харківському метро, придумав новий спосіб допомогти українцям.