Щойно! Змінилося все – ЗСУ ідуть на Маріуполь? Країна має знати, перев0роm на фpoнті!

Без категорії

Колишній радник Офісу президента, військовий експерт Олексій Арестович проаналізував ситуацію на фронті й заявив, що “далі на нас чекає цікавий розвиток подій”. І головне питання полягає в тому, куди рушать наші війська після взяття Старомлинівки Донецької області.

У своєму Telgram-каналі Арестович написав, що, за повідомленнями російських пабліків, за Старомлинівку (розташована південніше Великої Новосілки) вже йдуть бої.

“Після її взяття наші війська вперше потрапляють не на оперативний ще, але вже простір. Там, південніше на кілька кілометрів – ще одна лінія оборони путінських військ, але вона слабка. Це дивовижний результат (всього чотири доби) для даних конкретних умов. Далі для наших військ існує кілька можливих варіантів, задум нашого командування добре видно на карті, але ясна річ, ми про нього говорити не будемо”, – зазначив Арестович.

За словами експерта, у російських окупантів варіантів не так багато – “спішно організовані контратаки на наші війська”.

“Але проблема спішно організованих контратак в тому, що їм дуже важко стати успішними, а силам, які в них беруть участь, – закріпитися на відбитій (якщо вийде відбити) території. Саме тому путіноїди підривають дамби вже на стику Запорізької та Донецької – це означає лише одне – відхід. Контратаки, якщо і намітяться, що пізніше і трошки в іншому місці”, – сказав ексрадник глави ОП.

Арестович додав, що купірувати прорив від Великої Новосілки в вельми для себе несприятливих умовах окупанти не встигають.

“Не встигають перекидати резерви, та й вводити резерви в бій там складно – немає там підготовлених для цього рубежів. Копали вони, копали – дев’ять місяців, але кінь на чотирьох ногах та й то спотикається. За чотири дні. Нагадую, що наші основні сили в бій ще не вступали. Далі на нас чекає цікавий розвиток подій в цьому районі бойових дій, головне питання – це куди рушать наші війська після взяття Старомлинівки? Я бачу куди, але нехай спочатку рушать”, – резюмував військовий експерт.

Водночас військовий кореспондент Андрій Цаплієнко заявив, що росіяни намагаються вгадати напрямки наступу ЗСУ. Він також прокоментував заяви російських “військкорів” про начебто наміри ЗСУ розірвати “сухопутний міст” між материковою Росією і окупованим Кримом. Водночас західні медіа навіть припускають, що українські війська можуть спробувати звільнити Мелітополь та Енергодар.

“Ну так… І згадують, що там вони тримають в заручниках нашу Запорізьку атомну. Росіяни зараз справді намагаються вгадати, куди ж ми рвонемо – на Волноваху, на Токмак або на Енергодар. З переляку вони викотили майже всю свою замасковану артилерію і вдарили по наших оперативних групах. Як результат ЗСУ виявили усі їхні позиції. Далі з ними вже мала справу наша високоточна зброя: Himars і Excalibur. І ці спроби їм вже коштували станом на 9 червня близько 50 одиниць бронетехніки, більше 12 танків, і як мінімум 50 найдефіцитніших артсистем”, – поінформував військовий кореспондент.

Цаплієнко прокоментував окремо і просування ЗСУ на Донеччині та Запоріжжі.

“Інформація, яку ми зараз обговорюємо – з відкритих джерел. І дуже складно однозначно робити висновки про те, що насправді відбувається в Запорізькій та Донецькій областях. Єдине, про що можна судити навіть з російських відео, це те, що на деяких ділянках наші військові вже південніше, ніж про це кажуть росіяни”, – зауважив журналіст.

Він звернув увагу гарні новини з фронту – в Сил оборони України є просування вперед. Так, 68 окрема єгерська бригада ім. Олекси Довбуша показала, як вона піднімає прапор над звільненим селом Благодатне.